کدخبر : 19293 |

عقاید، احکام و اخلاق، سه گانه مثلث دین هستند / رسانه ها در بیان احکام دین، کوتاهی می کنند


معرفت انسان به خداوند، تقلیدی نیست ولی انسان در احکام دین، باید به متخصص دین یعنی مرجع تقلید و مجتهد جامع الشرائط، مراجعه کند، همانطور که یک بیمار به پزشک مراجعه می کند.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز،آیت الله ضیاالدین نجفی، نماینده ولی فقیه و مراجع معظم تقلید در شرق تهران و موسس و مسئول حوزه علمیه نبی اکرم(ص) و نویسنده و پژوهشگر حوزه های فقه، اصول، فلسفه و تاریخ زندگی پیشوایان دین،  در جلسه درس اخلاق سخنرانی کردند که مشروح آن در ادامه می آید.

“توحید” ریشه ای ترین موضوع دینی است و ریشه در باطن و فطرت انسان ها دارد. زمانی حضرت محمد(ص)، پیامبر بزرگوار اسلام از پیرزنی که در حال کار با چرخی بود، پرسیدند: خدا را چگونه شناختید؟ آن پیرزن بلافاصله کار با آن چرخ را رها کرد و سپس گفت: کار این چرخ، زمانی که آن را رها کردم، متوقف شد، بنابراین جهان هستی با این همه نظم و حکمت، حتما آفریدگار و مدبری دارد. پیامبر به همراهان فرمودند مشاهده کنید این فرد چگونه به اندازه دانش خود، وجود خدا را اثبات کرد.

انسان ها بر اساس استدلال به اصول دین از جمله توحید ایمان می یابند و این اصول، تقلیدی نیستند.

معرفت انسان به خداوند، تقلیدی نیست ولی انسان در احکام دین، باید به متخصص دین یعنی مرجع تقلید و مجتهد جامع الشرائط، مراجعه کند، همانطور که یک بیمار به پزشک مراجعه می کند.

انسان می تواند با تحصیل در حوزه علمیه با احکام دین آشنا شود و به مرحله ای برسد که بتواند در احکام دین، اجتهاد کند، در غیر این صورت باید از مرجع تقلید و مجتهد جامع الشرائط تقلید کند.

رسانه ها در بیان احکام شرعی کوتاهی می کنند بنابراین ائمه جماعات، مبلغان و خطبا در بیان احکام شرعی، جدی تر عمل کنند.

مقام معظم رهبری به عنوان ولی فقیه در راس حکومت اسلامی، قرار دارند و همین موضوع، مهترین دلیل برای اشاعه احکام دین در رسانه ها است هرچند گاهی رسانه ها به تبلیغات و نمایش چهره های هنری و ورزشی، بیشتر اهمیت می دهند.

انتهای پیام/

مربوطه به : معارفدین و اندیشهعلمااخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :