کدخبر : 19015 |

جاماندگان اربعین در تهران گرد هم می آیند


معاون خدمات شهرداری تهران از پیش بینی و تمهیدات ویژه شهرداری برای برگزاری راه پیمایی اربعین حسینی در تهران خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل­ معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مجتبی یزدانی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم راه پیمایی اربعین حسینی که با حضور مدیران ارشد این حوزه برگزار شد، بر برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین حسینی در تهران تاکید کرد و گفت: با توجه به وظیفه کلیدی این معاونت در خدمات رسانی، تمهیدات و تدابیر لازم برای برگزاری راه پیمایی اربعین حسینی در تهران با عنوان «جاماندگان» اندیشیده شده است.

یزدانی پس از ارائه گزارشات مبسوط شهرداران عنوان کرد: راه پیمایی اربعین حسینی امسال نیز همچون سنوات گذشته از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و دیگر نقاط تعیین شده برگزار خواهد شد.
یزدانی با بیان اینکه سازمان آتش نشانی با ۶۰ دستگاه خودروی سبک و سنگین اطفای حریق ۲۶ دستگاه موتور سیکلت در این مراسم در آماده باش کامل است، گفت: ۱۴۰ نفر نیروی آتش نشان در ۳۵نقطه مستقر و همه ایستگاه های آتش نشانی در طول مسیر راه پیمایی در آماده باش کامل اند و در صورت نیاز خدمات رسانی خواهند کرد: همچنین شناسایی نقاط ناایمن و رفع سریع این موضوعات در کم ترین زمان ممکن و بازدید از شیرهای هیدرانت در مسیر راه پیمایی از جمله اقدامات این سازمان است.
وی در ادامه به استقرار اکیپ ها و نیروهای شرکت شهربان و حریم بان اشاره کرد و گفت: طبق سنوات گذشته این نیروها در راستای نظم بخشی در مسیرها و نقاط و محورهای تعیین شده مستقر خواهند شد.
یزدانی افزود: آذین بندی متناسب با این ایام و اکران طرح ها و تبلیغات فرهنگی بر روی بیلبوردها و پل های عابر پیاده در سطح شهر تهران و نیز مسیر راه پیمایی اربعین حسینی موکب هایی توسط سازمان فرهنگی و هنری برپا وبه ارائه خدمات فرهنگی خواهند پرداخت، تاکید کرد: همچنین در بحث پذیرایی از راهپیمایان در این مراسم نیز از ظرفیت های خیران استفاده خواهد شد.
معاون شهردار تهران به تمهیدات مترو و سازمان اتوبوسرانی برای جابجایی راهپیمایان اشاره کرد و گفت: برای تسهیل در تردد و جابجایی راهپیمایان محترم و پس از پایان مراسم؛ مترو و سازمان اتوبوسرانی شهر تهران تمهیدات ویژه ای را با کاهش سرفاصله حرکت قطارها و نیز اختصاص ۲۸۰ دستگاه اتوبوس دو کابین و ۱۰۰دستگاه اتوبوس تک کابین در ۵ نقطه تهران و در مسیرهای راهپیمایی پیش بینی و با آمادگی کامل در خدمت شهروندان محترم خواهند بود.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه سازمان مدیریت پسماند شهر تهران نیز در این مراسم به پاکسازی ، رفت و روب و نظافت قبل، حین و پس از مراسم اربعین حسینی در نقاط تعیین شده خواهند پرداخت، گفت: همچنین در حین مراسم ضمن پاکسازی مسیرهای تعیین شده، اکیپ هایی نیز برای جمع آوری پسماند خشک و تر پیش بینی شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در راستای خدمات رسانی به راهپیمایان هماهنگی های لازم با راهور تهران بزرگ برای اتخاذ تمهیدات ترافیکی در مسیرهای راهپیمایان انجام شد و اطلاع رسانی های لازم صورت گرفت.

مربوطه به : عتبات عالياتاجتماعیاخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :