کدخبر : 18986 |

راه‌اندازی ۹۰ پایگاه در سراسر کشور برای پذیرایی از زائران دهه آخر صفر


برای تکریم و پذیرایی از زائران حضرت رضا(ع) ۹۰ پایگاه در سراسر کشور همزمان با ایام دهه آخر صفر و شهادت امام رضا(ع) راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز، حجت‌الاسلام محمد احمدزاده در جلسه شورای هماهنگی ستاد دهه آخر صفر که به میزبانی آستان قدس رضوی و با حضور متولیان دهه آخر صفر استان در سالن اجتماعات سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: اینکه مجموعه آستان قدس رضوی محور برنامه‌های فرهنگی قرار گرفته اقدام مبارکی است که امیدواریم با عنایات خاص حضرت رضا(ع) بتوانیم اقدامات در خور شانی را به زائران حضرت رضا(ع) ارائه دهیم.

وی افزود: امسال چهارمین سالی است که با هماهنگی پنج استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی و بقاع متبرکه که به عنوان میقات الرضا علیه السلام شناخته می‌شوند در ایام دهه آخر صفر به زائران حضرت رضا(ع) خدماتی رفاهی و فرهنگی ارائه می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: بنابر برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ایام دهه آخر صفر امسال حدود ۴۰ پایگاه در مسیرهای مشخص شده استانی و ۵۰ پایگاه در سایر استان‌ها به جهت خدمت رسانی به زائرین حضرت رضا علیه السلام در نظر گرفته شده است.

احمدزاده گفت: برنامه‌های فرهنگی برای این ۹۰ پایگاه کشوری در نظر گرفته شده که شامل حلقه‌های معرفت، آداب زیارت، برگزاری مسابقه‌های شعر و عکس، داستان و سی هزار بسته فرهنگی ویژه زائران اهل سنت و مشاوره و پاسخگویی به سئوالات شرعی است.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات اداره کل امور اوقاف و خیریه خراسان رضوی در ایام دهه آخر صفر ، اعطای هشت هزار پرچم با عنوان «السلام علیک یا علی بن موسی الرضا علیه السلام» است که به صورت رایگان در اختیار این بزرگواران قرار خواهد گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی آمادگی میزبانی و پذیرایی از زائرین خارجی را نیز دارد، بیان کرد: این اداره کل نیز آمادگی خود را مبنی بر اسکان صد هزار نفر از زائرین در طول ۵ روز اعلام می‌دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :