کدخبر : 18974 |

خدمت‌رسانی یک ماهه سازمان اوقاف در زاهدان به زائران اربعین حسینی


مسئول محور میرجاوه و زاهدان ستاد اربعین سازمان اوقاف از خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در این منطقه به مدت یک ماه خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز، حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی درباره فعالیتهای ستاد اربعین سازمان اوقاف در مرز میرجاوه و زاهدان اظهار کرد: زوار پاکستانی اربعین حسینی، هر ساله از طریق مرز میرجاوه، وارد خاک کشورمان می‌شوند تا از این مسیر، عازم کربلای معلی شوند و خدمت‌رسانی به این زائران برای ایام اربعین حسینی از یکم آبان آغاز و تا ۲۰ آبان به‌صورت رسمی ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید براینکه خدمت‌رسانی به زائران اربعین به‌صورت غیر رسمی تا ۳۰ آبان ادامه دارد، تصریح کرد: این ۱۰ روز به این دلیل است که تنها محل استقرار کاروانها در مسیر برگشت، زاهدان و میرجاوه است.

مسئول محور میرجاوه و زاهدان ستاد اربعین سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه تمام خدمات به زائران اربعین حسینی در منطقه میرجاوه و زاهدان با محوریت سازمان اوقاف و امور خیریه انجام می‌شود، گفت: موکب امام خمینی (ره) در مرز میرجاوه و موکب امام خامنه‌ای (مدّظله‌العالی) در زائرسرای امام رضا (ع) زاهدان دو مکان اصلی استقبال، اطعام و اسکان زائران پاکستانی هستند، بطوریکه سال گذشته پذیرای ۵۰ هزار زائر پاکستانی بود و امسال نیز پیش‌بینی می‌کنیم این تعداد به ۱۰۰ هزار نفر برسد.

توزیع ۱۵۰ هزار وعده غذایی در میرجاوه و زاهدان در بین زائران اربعین

حجت‌الاسلام تدینی با اشاره به اینکه زائرسرای موقوفه امام رضا (ع) زاهدان، در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع احداث شده و امکانات بسیار خوبی در سه سال اخیر به منظور پذیرایی و میزبانی از مهمانان پاکستانی به ویژه در ایام محرم و اربعین فراهم کرده است، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود در ایام اربعین ۱۵۰ هزار وعده غذایی بین زائران ومسافران توزیع شود.

وی افزود: تدارک استقبال از زائران پاکستانی از مدت‌ها قبل آغاز شد بطوریکه قبل از فرارسیدن ماه محرم، جلسات متعددی جهت هماهنگی بین دستگاه‌های دولتی برگزار شد تا استقبالی در شأن نظام اسلامی داشته باشیم.

شور و هیجان شیعه و سنی برای استقبال از زائران اربعین در زاهدان

مسئول محور میرجاوه و زاهدان ستاد اربعین سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه مردم شیعه و سنی استان شور و هیجان بسیاری برای استقبال از زوار اربعین دارند، یادآور شد: خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی با مشارکت آستان قدس رضوی و سپاه پاسداران و … به‌خوبی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

(منبع، تسنیم)

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :