کدخبر : 18950 |

راه‌اندازی سامانه اعزام دانشجویان به عتبات عالیات در اربعین حسینی


دبیر قرارگاه نور ستاد اربعین حسینی بسیج دانشجویی استان همدان از راه اندازی سامانه اعزام منسجم دانشجویان به عتبات عالیات در اربعین حسینی خبرداد.

به گزارش بقاع نیوز،محمد راهی با بیان اینکه ستاد اربعین حسینی بسیج دانشجویی استان، زیر نظر ناحیه بسیج دانشجویی استان همدان فعالیت خود را از نیمه مردادماه سال ۹۶ آغاز کرده است، اظهار کرد: این ستاد با قوت، پیگیر تسهیل سفر اربعین برای دانشجویان سراسر استان است.

وی با بیان اینکه ستاد اربعین به دنبال برگزاری این حرکت عظیم به عنوان تجلی جاذبه حسینی و فرهنگ عاشورایی است، افزود: در این راستا برای سفر دانشجویان پسر در اربعین حسینی به عتبات عالیات تمهیداتی در نظر گرفته شده است.

دبیر قرارگاه نور ستاد اربعین حسینی بسیج دانشجویی استان همدان به توافق صورت گرفته توسط سازمان بسیج دانشجویی کشور با ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و همچنین سازمان وظیفه عمومی ناجا اشاره کرد و گفت: مقرر شد دانشجویان مشمول خدمت سربازی دارای معافیت تحصیلی و یا سنوات ارفاقی یک ساله بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه بدون گذاشتن وثیقه ۳ میلیون تومانی با ساز و کار تعریف شده، درخواست مجوز خروج از کشور را برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی ثبت کنند.

وی بیان کرد: ستاد مرکزی اربعین حسینی استان بعد از برگزاری جلسات توجیهی، نمایندگانی را در دانشگاه‌ها برای اخذ مجوز خروج از کشور و یا درخواست اعزام و موارد دیگر به منظور بی‌نیاز شدن آنها از مراجعه به ستاد مرکزی اربعین دانشجویی انتخاب کرد.

راهی با تأکید بر اینکه دانشجویان پسر می‌توانند مراحل درخواست خود را در دانشگاه محل تحصیلشان به سرانجام برسانند، تصریح کرد: دانشجویانی که قصد عزیمت به کربلا در ایام منتهی به  اربعین حسینی را دارند، ابتدا باید از معافیت تحصیلی خود اطمینان حاصل کرده سپس با مراجعه به سامانه خدمات اربعین دانشگاهیان به آدرس sagha-noor.ir مشخصات خود را به همراه یک ضامن در سامانه ثبت کنند.

وی با بیان اینکه ضامن می‌تواند خانم و یا آقای دارای سن قانونی ۱۸ سال باشد، اضافه کرد: دانشجویان پس از ثبت‌نام در سامانه، باید فایل تعهدنامه محضری خود را دریافت کرده و به همراه ضامن به دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها مراجعه کنند.

دبیر قرارگاه نور ستاد اربعین حسینی بسیج دانشجویی استان همدان مهلت ارائه درخواست صدور مجوز را از ۱۵ مهرماه تا اول آبان ماه اعلام و خاطرنشان کرد: نمایندگان ستاد اربعین مستقر در دانشگاه‌ها پس از بررسی مدارک دانشجو و ضامن، درخواست مجوز خروج را به منظور صدور مجوز به ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ارسال می‌کنند.

وی افزود: متقاضیان می‌توانند به منظور پیگیری ثبت مجوز خروج، بعد از گذشت ۶ روز از زمان تحویل مدارک  به سایت services.epolice.ir و یا دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند.

راهی در ادامه با بیان اینکه سامانه‌ای توسط ستاد اربعین دانشجویی همدان برای اعزام منسجم دانشجویان در حال راه‌اندازی است، یادآور شد: پس از شروع به کار این سامانه از طریق رسانه‌های جمعی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی اظهار کرد: نیاز به هیچ گونه مراجعه حضوری به سازمان وظیفه عمومی برای اخذ مجوز خروج از کشور نیست؛ لیست نمایندگان ستاد اربعین حسینی در دانشگاه‌ها از طریق کانال تلگرامی ستاد قابل دریافت است.

 دبیر قرارگاه نور ستاد اربعین حسینی بسیج دانشجویی استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: دانشجویان به منظور کسب اطلاعات بیشتر در روند اخذ مجوز خروج، اعزام، وام و تسهیلات اربعین به کانال تلگرامی ستاد به آدرس @arbaeein1439 مراجعه و یا با شماره همراه ۰۹۰۱۵۵۹۱۱۱۶ تماس حاصل نمایند.

منبع:فارس

مربوطه به : عتبات عالياتاجتماعیسیر و سفراخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :