کدخبر : 18907 |

پوشش خبری تشییع پیکر مطهر شهید حججی در رسانه‌های خارجی


حضور خیل عظیم مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید پاسدار محسن حججی بار دیگر رسانه‌های جهان را شگفت زده کرد.

تشییع پیکر مطهر شهید محسن حججی در تهران - 1

به گزارش خبرنگار فضای مچازی بقاع نیوز ، رسانه‌های جهان، امروز، چهارشنبه مراسم تشییع پیکر شهید مدافع حرم پاسدار محسن حججی را پوشش داده و به حضور گسترده مردم اشاره کردند.

خبرگزاری فرانسه نوشت: «خیل عظیمی از جمعیت روز چهارشنبه در مرکز تهران در مراسم سوگواری سربازی که به نماد مبارزه علیه داعش تبدیل شده شرکت کردند.

این رسانه غربی اشاره کرده دستگیری و شهادت محسن حججی، باعث حمایت گسترده مردم ایران از عملیات نظامی ایران در عراق و سوریه شد.

مطابق این گزارش، این مراسم با توجه به همزمان شدن با مراسم ماه محرم، اهمیت ویژه‌ای پیدا کرد. عکاس خبرگزاری فرانسه گفت که میدان امام حسین، اوایل صبح، مملو از جمعیت بود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم نوشت رهبر عالیقدر ایران و هزاران نفر دیگر روز چهارشنبه در مراسم تشییع یک نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که توسط داعش سر بریده شد، شرکت کردند.

رسانه آمریکایی نوشته است: «در حالی که داعش تلاش می‌کرد از دستگیری و سربریدن حججی به عنوان پروپاگاندا انتخاب کند، بسیاری در ایران این موضوع را متفاوت دیدند.»

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته تصویر حججی الهام‌بخش حس میهن‌پرستی در میان ایرانی‌ها شد. این رسانه اضافه کرد شهادت وی، باعث یک وحدت بی‌سابقه در میان طیف‌های مختلف سیاسی در این کشور شد.

شبکه خبری رودا هم در پوشش این خبر به حضور ایرانیان در مراسم تشییع پیکر شهید حججی اشاره کرد.

روزنامه‌های دیلی‌میل، سان‌دیلی، واشنگتن‌پست، «سانفرانسیسکو کرونیکل» و پایگاه میدل‌ایست‌آی هم این خبر را به نقل از خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس و خبرگزاری فرانسه پوشش داد.

منبع: تسنیم

 

مربوطه به : اجتماعیمعارفمدافعان حرمفضای مجازیاخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :