کدخبر : 18830 |

بازسازی واقعه غدیر در شهرستان آران و بیدگل


واقعه غدیر در آران و بیدگل در هفتمین سال متوالی بازسازی و حرم امامزاده هلال بن علی(ع) آران و بیدگل گلباران شد.

به گزارش بقاع نیوز، واقعه غدیر خم با همکاری ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل برای هفتمین سال پیاپی در شهر آران و بیدگل با حضور مسئولان و مردم منطقه آران و بیدگل بازسازی شد.

سید جواد تکیه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زنده نگه داشتن واقعه باشکوه غدیر و ملموس کردن آن برای قشر نوجوان و جوان از اهداف اصلی برگزاری مراسم بازسازی واقعه غدیر در آران و بیدگل و در حرم حضرت محمد هلال بن علی است.

مدیر اجرایی حرم حضرت محمد هلال بن علی (ع) با بیان اینکه امسال بیش از ۲۰۰ هنرمند آران و بیدگلی واقع غدیر را بازسازی کردند، افزود: در این کار هنری، کاروان غدیر درحرکتی نمادین از میدان سپاه به سمت آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) حرکت کرد.

وی گفت: قرائت گزیده‌ای از خطبه غدیر خم، نقاره زنی، گلباران حرم مطهر فرزند بلافصل امیرمومنان علی(ع)، بازسازی برکه غدیر و اجرای صحنه واقعه غدیر از جمله برنامه‌های این آیین مذهبی بود.

تکیه با اشاره به تاثیر برگزاری این گونه نمایش‌ها در نهادینه شدن فرهنگ غدیر خاطر نشان کرد: دستگاه‌های اجرایی شهرستان آران و بیدگل در اجرای این برنامه نهایت همکاری لازم را با آستان هلال(ع) داشتند.

مدیر اجرایی حرم حضرت محمد هلال بن علی (ع)  خاطرنشان کرد: حرکت کاروان خادمان حرم حضرت محمد هلال در سطح خیابان‌های شهر با در دست داشتن شاخه‌های گل از دیگر برنامه‌های روز عید غدیر در آران و بیدگل است.

وی تصریح کرد: خادمان حرم هلال به همراه جمعی زیادی از دوستداران اهل بیت(ع) پس از طی کردن مسیری سه کیلومتری به حرم حضرت محمد هلال وارد می‌شوند و با اهدای شاخه های گل روز عید غدیر را به فرزند بلافصل امیر مومنان تبریک می‌گویند.

انتهای پیام/

(نقل از تسنیم)

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار ویژهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :