کدخبر : 18804 |

اسکان مسافران شمالی در مساجد و امام‌زادگان


مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: در پی بارش شدید باران، مسافران شهرستان های رودسر و لنگرود در شرق استان، در مساجد و امام زادگان اسکان یافتند.

به گزارش بقاع نیوز، مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: در پی بارش شدید باران، مسافران شهرستان های رودسر و لنگرود در شرق استان، در مساجد و امام زادگان اسکان یافتند.

مهدی ولی‌پور گفت: ۵۰ خانوار از مسافران رودسر در مسجد ۷۲ تن و سرپل این شهرستان اسکان یافتند و پتو و آذوقه اولیه به این تعداد از خانوارها ارائه شد.

وی افزود: با گزارش آبگرفتگی منزل دو خانواده در کنارآب رودسر، برای اسکان این خانواده‌ها در مسجد نیز اقدام شد.

مدیر عامل هلال احمر گیلان با اشاره به آبگرفتگی خیابان اصلی شهرستان لنگرود تاکید کرد: شاهد آبگرفتگی مغازها و بانک‌ها هستیم که هلال احمر و آتش نشانی برای رفع این مشکل حضور دارند.

۷۰ خانوار مسافر در بقاع متبرکه لنگرود اسکان یافتند

ولی‌پور در ادامه تشریح اقدامات جمعیت هلال احمر گیلان در پی بارش شدید باران گفت: ۷۰ خانوار مسافر نیز در شهرستان لنگرود اسکان یافتند که پتو و آذوقه اولیه به آنها ارائه شد.

وی اظهار کرد: از این تعداد، ۵۰ خانواده در بقعه متبرکه آقاسید محمد کلید بر، ۱۰ خانواده در آقا سید کیاکلایه و ۱۰ خانواده نیز در آقاسید محمد سفید آستانه اسکان یافتند.

وی یادآور شد: در زمان حاضر مشکل دیگری مبنی بر امدادرسانی به مردم و یا مسافران در پی بارش شدید باران گزارش نشده و تنها آبگرفتگی معابر و خیابان ها را داریم.

بر اساس آخرین آمار، جمعیت هلال احمر استان گیلان دارای ۱۶ تیم واکنش سریع پنج نفره، یک تیم ۱۵ نفره  و ۱۳ پایگاه امداد و نجات بین شهری و دو هزار و ۲۹۰ نجاتگر و امدادگر است.

انتهای پیام/

(نقل از ایسنا)

 

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار ویژهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :