کدخبر : 18792 |

برگزاری مراسم عقد اخوت و برادری در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از برگزاری مراسم عقد اخوت و برادری همزمان با جشن عید غدیر در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام ابراهیم حیدری در گفت و گو با ما اظهار کرد: ولایت یکی از ارکان اصلی و آموزه های اساسی دین مبین اسلام و به تعبیر دقیق تر، اصلی ترین و اساسی ترین آموزه آن است.

وی جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی را از ویژه برنامه های اوقاف و امور خیریه کشور در سطح بقاع متبرکه نام برد و گفت: تعمیق اعتقادات و ارتقاء سطح معرفتی عموم مردم نسبت به موضوع امامت و ولایت، ترویج فرهنگ ولایی در راستای ایجاد وقف جدید و استفاده از ظرفیت آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه برای هر چه بهتر برگزار شدن برنامه های مذهبی از اهداف برگزاری این جشن ها است.

حیدری از برگزاری جشن های ولایت علوی اکمال دین نبوی به مناسبت دهه ولایت و عید سعید غدیر خم در ۲۳۰ امامزاده و بقعه متبرکه استان خبر داد و گفت: با عطرافشانی، آذین بندی و همچنین برپایی ایستگاه صلواتی به استقبال برگزاری ویژه برنامه های این دهه می رویم.

وی افزود: جشن های عید غدیر در شب و روز عید در آستان مقدس امامزادگان و همچنین کلیه مساجد استان برگزار می شود و جشن های باشکوه، خطبه خوانی غدیر، قرائت میثاق نامه، مراسم عقد اخوت و برادری، همراه با شعرخوانی از برنامه های آن است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: طرح ‘ ولایت علوی اکمال دین نبوی ‘ و همایش بزرگ بانوان ولایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در آستان امامزادگان شاخص مازندران برگزار می شود.

انتهای پیام/

(نقل از روابط عمومی اوقاف مازندران)

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :