کدخبر : 18773 |

انتظارسازمان اوقاف ازرسانه ها/تجلیل ازاصحاب رسانه/رونمایی ازنرم افزارخدمات غیرحضوری اوقاف


نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف در نشستی صمیمانه با خبرنگاران با بیان اینکه قرآن، عترت و وقف سه حوزه ماموریتی سازمان اوقاف است، گفت: انتظار ما از رسانه ها و خبرنگاران ترویج فرهنگ وقف وتبیین آثار وبرکات این سنت الهی در جامعه است.

 به گزارش خبرنگار بقاع نیوز ، نشست صمیمانه حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی،نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه ای  صبح چهارشنبه ۸ شهریور ماه  در ساختمان مهر  سازمان اوقاف برگزار شد.

 نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف گفت: قرآن، عترت و وقف سه حوزه ماموریتی سازمان اوقاف است. انتظار ما از شما اهالی رسانه این است که فرهنگ و معارف قرآن، فرهنگ و معارف اهل بیت و فرهنگ وقف را ترویج کنید.

وی افزود: ما انتظار نداریم که در این اطلاع رسانی هایتان سازمان اوقاف رامعرفی کنید، بلکه انتظارمان معرفی فرهنگ وقف است. سه موردی که در ابتدا من ذکر کردم هر سه حکم الهی و برای همه ادیان است و انتظار ما از شما فقط تبلیغ و ترویج در این سه حوزه است .

محمدی ادامه داد: ما در جامعه نتوانستیم آن طور که باید سرور و خوشحالی که در دین اسلام ارائه می شود را عملی کنیم. در جامعه ای که دروغ، خیانت، فریب، مکر و حیله نباشد، سرور و شادی حاکم می شود. حال اگر جامعه ای با حسن نیت بنا شود صاحب سرور و شادی و اگر بر پایه مکر و حیله و خیانت بنا شود در آن گرفتاری به وجود می آید. شاید برای خیلی ها سوال باشد که وقف چیست، واقف یعنی کسی که سرمایه و یا تمکن مالی دارد ولی خودخواه نیست و به فکر سرنوشت دیگران هم است. اگر فرهنگ وقف در جامعه جاری شود خیلی از مشکلات ما از بین می رود. کسی که وقف می کند هم به خودش خدمت می کند هم به جامعه.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف  ادامه تصریح کرد: خواسته دیگر ما از شما علاوه بر معرفی و تبلیغ وقف این است که پل ارتباطی میان ما و مردم باشیم و انتظارات، ایرادات و شکایات مردم را به گوش ما برسانید. همه ما باید تلاش کنیم که مردم را به وقف علاقه مند کنیم. خیلی از مردم درباره وقف چیزی نمی دانند، مثلا اینکه کسی که داشته خود را وقف کند، می تواند تولیت و مدیریت آثار موقوفه را خودش به عهده بگیرد. این در حالی است که برخی فکر می کنند وقتی اثری را وقف سازمان اوقاف کردند باید مدیریت آن را هم به سازمان برسانند ولی اینطور نیست.

در انتهای این مراسم از تعدادی از تولیدات فناوری مجازی سازمان اوقاف در حوزه خدمات مجازی وغیر حضوری سازمان اوقاف  رونمایی شد.

مهندس محمد مومنی مدیرفناوری و اطلاعات سازمان اوقاف درباره اپلیکیشنی که در این مراسم رونمایی شد، گفت: این اپلیکیشن به نوعی خدمات غیرحضوری اوقاف است و مثلا یکی از کاربردهای آن این است که مردم می توانند با استفاده از این اپلیکیشن به تمام امامزادگان پرداخت نذور خود را انجام دهند.

البته این اپلیکیشن امکانات دیگری هم دارد که دوستان با استفاده از آن در جریان آن قرار می گیرند. به طور کلی سازمان اوقاف در طی مسئولیت جدیدی در حوزه و زیرساخت های فناوری کارهای سنگینی را قرار است انجام دهد که به زودی در جریان اینها از طریق جلسات و نشست های خبری قرار خواهید گرفت.در پایان این مراسم از بیش از ۷۰ نفر از   فعالان رسانه ای حوزه قرآن ،وقف وبقاع متبرکه با اهدای لوح سپاس وهدایا تجلیل به عمل می آمد.

خبرنگار:مریم قرایی

ا

مربوطه به : آخرین عناویناخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :