کدخبر : 18694 |

سمنان و درخواست معرفی حرم چهارم اهل بیت (ع)


استان سمنان امروز یک خواسته مهم و محوری دارد که پیگیری آن، زمینه توسعه بخش‌های متعددی را فراهم می‌آورد؛ درخواست معرفی آستان مقدس امامزاده یحیی (ع) برادر بلافصل امام رضا (ع) به‌عنوان حرم چهارم اهل بیت (ع).

به گزارش خبرنگار فضای مجازی بقاع نیوز،امروز مردم کهن‌شهر سمنان همچنان سخنان ارزشمند ولی امر مسلمین جهان و رهبر معظم انقلاب اسلامی و کلام مبارک آن عزیز بصیر، مدیر مدبر و مقام رفیع را به خوبی در گوش دارند که فرمودند مردم استان سمنان به دین‌داری و بصیرت و علم و دانش شهره‌اند.

امروز این استان در مقطعی حساس از انقلاب اسلامی به خود می‌بالد که در حماسه‌های مختلف ملی و انقلابی برگ‌های زرین دیگری بر کارنامه سراسر افتخار دیار کهن قومس می‌افزاید و بابی تازه در تحولات ملی و بین‌المللی پیش روی همه آزادی‌خواهان و عدالت‌طلبان می‌گشاید.

این مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه امروز به خویش می‌بالند که در کریدور ارتباطی شرق به غرب و شمال به جنوب ایران قرار گرفته‌اند و هر ساله بخش قابل‌توجهی از حمل و نقل ریلی و جاده‌ای کشور به‌خصوص در مسیرهای مواصلاتی منتهی به مشهد مقدس و بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) از طریق این استان انجام می‌گیرد و مردم خونگرم، صمیمی، انقلابی و میهمان‌نواز استان سمنان سالانه پذیرای بیش از ۲۰ میلیون نفر زائر و مسافر حرم امن رضوی و سایر استان‌های همجوار هستند.

قابلیت‌های بی‌بدیل استان سمنان در حوزه‌های دینی و مذهبی همواره زبانزد بوده است و شخص گران‌قدر رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر پرخیر و برکتشان به استان سمنان، سمنان را دیار عالمان و فرهیختگان و محل اعتلای اسلام توصیف فرمودند.

یکی از شاخص‌ترین این ویژگی‌ها، حضور آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص در محدوده استان سمنان بوده که به این استان جلوه‌ای متمایز بخشیده است و زمینه‌ساز جذب هزاران دل‌سوخته اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و شیفتگان آل‌احمد (ص) گشته و این فرصت امروز در اختیار ماست تا بتوانیم به‌واسطه گام نهادن در مسیر آن، علاوه بر توسعه گردشگری مذهبی در استان که لاجرم نیاز امروز محسوب می‌شود، در مسیر معرفی این امامزادگان و بقاع متبرکه و مقدسه که عمدتاً نیز در طول دوران، چندان به آن‌ها پرداخته نشده است، گام برداریم.

در این بین، امامزاده یحیی (ع) سمنان جلوه‌ای روحانی و طراوتی دیگرگونه به دیار شهیدان، سمنان بخشیده است و این امامزاده عظیم‌الشأن و واجب‌التعظیم هر روز بیش از قبل مردم مؤمن و خداجوی ایران اسلامی را از جای‌جای کشور به‌سوی خود جذب می‌کند و پناهگاه مردم سمنان نیز در اوقات دلدادگی است.

بارگاه نورانی و ملکوتی امامزاده یحیی (ع) سمنان از آن ‌جهت بیشتر اهمیت می‌یابد که ایشان بر اساس مستندات و شجره‌نامه موجود، برادر بلافصل امام رضا (ع) هستند و سمنان نیز مهم‌ترین استان در مسیر زائران این بارگاه مشعشع قرار گرفته و از این حیث قادر است هر ساله خیل عظیمی از مشتاقان علی ابن موسی‌الرضا (ع) را به‌سوی خود چون آهن‌ربایی قوی جذب کند.

فرصت امامزاده یحیی (ع) همچنین در صورت توجه هر چه بیشتر می‌تواند عامل رشد و توسعه استان و جذب هر چه بیشتر جمعیت استان‌های عمدتاً پرجمعیت همجوار به‌ویژه پایتخت که امروز با انفجار جمعیت روبه‌روست، باشد.

فرصتی که اگر به‌درستی از آن بهره‌گیری کنیم، قادر خواهد بود سمنان را به مرکز ثقل ناحیه مرکزی کشور تبدیل سازد؛ از این‌رو، عمده مسؤولان استانی دولت، علما، روحانیون، مؤثران، مسؤولان و مردم و خانواده‌های معزز شهیدان، جانبازان، ایثارگران و رزمندگان انقلاب اسلامی درخواست دارند تا تدابیری اندیشیده و دستوراتی صادر شود که ان‌شاءالله امامزاده یحیی (ع) سمنان به‌عنوان حرم چهارم اهل بیت عصمت و طهارت (ع) پس از حرم ملکوتی امام رضا (ع) و مشهد مقدس، حضرت معصومه (س) و شهر قم، شاهچراغ و شیراز خدمت مردم کشورمان معرفی گردد تا زمینه توسعه هر چه بیشتر حرم مطهر این نواده آل‌الله (ع) فراهم آمده و در ضمن آن، نسبت به رشد استان، جذب هر چه بیشتر زائران، توسعه صنعت گردشگری مذهبی و … اقدام شود و در عین‌حال، اسباب گسترش حرم مطهر این امامزاده واجب‌التعظیم فراهم آید.

خالی از لطف نیست گزارش دهیم که با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسؤولان و روحانیت و دلسوزان سمنانی تا امروز بخش اعظمی از حریم آستان مقدس امامزاده یحیی (ع) سمنان آزادسازی شده و شهرداری سمنان آزادسازی ۲۰ هزار مترمربع از این محدوده را در دستور کار دارد و نهایی شده است و این امر می‌تواند شبستان‌ها و مراکز جانبی موردنیاز امامزاده را نیز به‌سرعت ارتقا دهد تا مورد استفاده زائران قرار گیرد.

با توجه به تمام موارد ارائه‌شده، درخواست می‌شود این خواسته دیرینه مردم استان سمنان اجابت و دستور نامگذاری «حرم چهارم اهل بیت (ع)» صادر و دل‌های هزاران نفر از مردم این استان شاد و خرسند شود.

البته همواره باید کوشید تا گامی هر چند کوچک در مسیر انجام زیارت با معرفت امام هشتم (ع) در کنار سفر در راه‌های استان سمنان فراهم آوریم.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاجتماعیفضای مجازیاخبار ویژهاخباربقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :