کدخبر : 18688 |

تاسیس دفاتر راهنمای گردشگران خارجی در بقاع متبرکه فارس


مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس از راه اندازی اولین و دومین دفتر راهنمای گردشگران خارجی در امامزاده علی‌بن حمزه(ع) و مسجد نصیرالملک شیرازخبرداد وگفت: بنا داریم تا این دفاتر را در تمام بقاع متبرکه و اماکن مذهبی فارس راه‌اندازی کنیم.

به گزارش بقاع نیوز، به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی در همایش «نقش مسجد در رونق گردشگری مذهبی سومین حرم اهل بیت(ع) » که به‌ مناسبت فرا رسیدن روز جهانی مساجد، در مسجد نصیرالملک شیراز برگزار شد، با بیان اینکه در این استان بیش از ۱۴۰۰ بقعه متبرکه و اماکن زیارتی است، گفت: متاسفانه طی سال‌های متوالی بخش گردشگری مذهبی در فارس مغفول واقع شده بود، اما بحمدالله یکی دو سالی است که با راه‌اندازی معاونت گردشگری و امور زائران استانداری، سر و سامانی در این بخش گردشگری مشاهده می‌شود .

وی افزود: همیشه بحث ما این بوده است که گردشگران زیادی وارد شهرهای تاریخی می‌شوند و استان فارس و شهر مقدس شیراز که دارای موهبت‌ها و اماکن و ذخایر زیادی در بُعد گردشگری مذهبی است، در جذب گردشگران این بخش خیلی سهیم و موفق نبوده است.

موسوی با یادآوری اینکه هرکدام از بقاع متبرکه فارس خود دارای جنبه‌های تاریخی، زیارتی و مذهبی فراوانی است که این جنبه‌ها کمتر مورد استفاده قرار گرفته گفت: بحمداله با تلاشی که صورت گرفته، اولین دفتر گردشگری و راهنمای توریست در اماکن مذهبی استان فارس در حرم مطهر حضرت علی‌بن حمزه(ع) شیراز راه‌اندازی شد که امروز دومین دفتر گردشگری مذهبی را مسجد نصیرالملک راه‌اندازی می‌کنیم.

مدیرکل اوقاف فارس با بیان اینکه دفاتر راهنمای گردشگران در تمام اماکن مذهبی و بقاع متبرکه این استان راه‌اندازی خواهد شد، گفت: هدف ما از راه‌اندازی این دفاتر در اماکن مذهبی برای این است که نقش اماکن مذهبی را در فرهنگ و مذهب شیعی برای گردشگران داخلی و خارجی یادآور شویم.

وی با اشاره به زیبایی‌های مسجد نصیرالملک گفت: تمام زیبایی‌های این مسجد تنها به کاشی‌کاری‌ها، شیشه‌ها، معماری و رنگ و لعاب آن نیست، بلکه بحث ما مسائل فرهنگی، مذهبی و دینی است که اصلا جایگاه مسجد به عنوان یک پایگاه اجتماعی، فرهنگی و غیره در فرهنگ ایرانی ـ اسلامی چیست.

موسوی با بیان اینکه راهنمایان گردشگری مسلط به زبان‌های مختلف در این دفاتر مشغول به کار می‌شوند، ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد فعالیت و جذب گسترده گردشگران خارجی به اماکن مذهبی و زیارتی فارس باشیم.

انتهای پیام

مربوطه به : فرهنگیاجتماعیاخبار ویژهاخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :