کدخبر : 11479 |

از سیکل تا مدیرمسئولی چهار جامعه القرآن در رضوان


اعظم سادات ترابی با پشتکار و همتش توانسته تا پس از ۱۳ سال ترک تحصیل از مدرک سیکل به کارشناسی برسد و با تحمل سختیها و مشکلات زندگی به هدفش نائل آید و آرزوی دیرینه اش را جامه عمل بپوشاند. و عمرش را وقف جامعه قرآنی و فرهنگ اهل بیت نماید.

به گزارش خبرنگاربقاع نیوز، خانم خانه داری از سادات جلیل القدر ترابی در دهستان رضوان رفسنجان با پشتکار و همتش توانسته تا پس از ۱۳ سال ترک تحصیل از مدرک سیکل به کارشناسی برسد و با تحمل سختیها و مشکلات زندگی به هدفش نائل آید و آرزوی دیرینه اش که خدمت به قرآن بود برآورده نماید.

در اینجا سعی کردم بخشی از داستان زندگی این ذریه پیامبر را بیان کنم و امیدوارم که با شنیدن این داستان پیروان مذهب حق و قرآن عبرت گرفته و بدانند برای احیا و نشر فرهنگ قران و اهل بیت علیهم السلام و فراگیری علم و دانش هیچ زمانی دیر نیست.

اعظم سادات ترابی از کودکی همیشه علاقمند می شود که بداند که جد اطهرش به کدام معصوم میرسد و شبی در عالم رویا خوابی منتسب به حضرت صادق الائمه علیه السلام می بیند از خواب که بر می خیزد محبت آن حضرت سراسر وجودش را فرا میگیرد و گویا گمگشته اش را یافته است.

وی از خدا وند میخواهد تا فرصتی برایش پیش آید و بتواند مدرسه ای را برای احیای اندیشه های والای جد بزرگوارش و نشر فرهنگ راه اندازی نماید.

ازدواج او در سن پایین باعث ترک تحصیلش شده بود و حالا خانم ترابی تصمیم می گیرد بعد از سیزده سال ترک تحصیل با مدرک سیکل به تحصیل خود ادامه بدهد.

در آموزشگاه از راه دور شهر صفائیه ثبت نام می کند و به تحصیل ادامه می دهد و برای اینکه خودش را با قرآن مانوس بدارد یکسال بعد با حمایت و تشویق خانم فاطمه تقی زاده مدیریت موسسات جامعه القرآن بخش نوق ۱ وارد جامعه القرآن الکریم اسماعیل آباد و حسن آباد حضرت صادق الائمه علیه السلام به قصد سریداری انجام وظیفه میکند.

وی با جدیت هرچه بیشتر ضمن انجام کارهای خانه و خدمت به موسسات جامعه القرآن به تحصیل خود ادامه می دهد ، پس از اخذ مدرک دیپلم وارد دانشگاه پیام نور میشود و با یاری خداوند و عنایات امام صادق علیه السلام و با پشتکار و همت و تشویق همسرش حسین کرمی موفق به اخذ مدرک کارشناسی راهنمایی و مشاوره می شود.

تنها چیزی که در دوران تحصیل خستگی را از وجودش بیرون میکرد محبت امام صادق علیه السلام بود، خانم ترابی با اینکه دارای فرزندان خردسال بود و به دو جامعه القرآن خدمت میکرد با همه گرفتاریهای زندگیش به درس خواندن ادامه میداد تادر آینده بتواند به نیت قلبی خود مدرسه قرآنی راه اندازی نماید.

اعظم سادات ترابی توانست با توکل و یاری خداوند و با رهنمودهای حجت الاسلام طباطبایی موسس جامعه القرآن در کشور و خانم کمالی ،اولین مدرسه قرآنی و پیش دبستانی حضرت صادق الائمه علیه السلام را در مرکز دهستان رضوان اسماعیل آباد نوق راه اندازی و اداره کند.

وی با همکاری شورای اسلامی و دهیاری و با کمک خانواده شهید مجید ناصری نژاد در سه قریه شمس آباد نوق موسسه جامعه القرآن الکریم به نام امام حسن مجتبی علیه السلام راه اندازی کرد و در روستای اسماعیل آباد نوق باهمکاری احمد حسنی عضو شورای مرکزی انجمن محبین حضرت صادق الائمه علیه السلام ساختمانی را بنام جامعه القرآن الکریم امام صادق علیه السلام تاسیس کرد.ایشان در روستای کمال آباد نوق جامعه القران امام محمد باقر (ع) را تاسیس کرد.

الحمدلله خانم ترابی با یاری خداوند خادم افتخاری امام صادق علیه السلام در کاروان صادقیه رفسنجان و مدیرمسئول چهار جامعه القرآن در دهستان رضوان و مدیریت پیش دبستانی و مدرسه قرآنی صادق الائمه رضوان را به عهده دارد. هم اکنون به عنوان مسئول امور فرهنگی خواهران و مدیر برگزاری کلاس‌های مختلف نشاط معنوی در آستان مقدس امامزاده سیدجلال الدین اشرف مشغول خدمت می باشد.

خبرنگارافتخاری بقاع نیوز: احمد تقی نژاد کمال اباد

انتهای پیام/

مربوطه به : اخباراخبار ویژهاخبارپایگاهاخبارقرآنیآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :