کدخبر : 18646 |

اهتزار پرچم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در در ۱۶۰ امامزاده


معاون سازمان اوقاف وامور خیریه گفت: همزمان با ایام دهه کرامت در۱۶۰ امامزاده پرچم حرم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به اهتزاز در می آید و در روز میلاد آن حضرت خادمان ۱۷۰ امامزاده به صورت کاروان در حرم امام رضا(ع) حضور خواهند یافت.

به گزارش بقاع نیوز( نقل از اوقاف و امور خیریه استان تهران)، حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی، در آیین تجلیل از روحانیون بقاع متبرکه و خادمان و هیات امنای امامزادگان استان سمنان  در امامزاده یحیی (ع)  با تبریک فرا رسیدن دهه کرامت و اعیاد این ایام افزود: برگزاری همایش بزرگداشت امامزادگان شاخص در ۳۱ استان، تجلیل از هیأت امناء، خادمان و فعالان آستان امامزادگان، برگزاری آیین معنوی غباروبی در ۲۳۲ بقعه با حضور خانواده شهدای مدافع حرم و اقشار مختلف مردم از جمله برنامه هایی است که برای این ایام پیش بینی و  در حال برگزاری است .

وی اضافه کرد:  به مناسبت میلاد با سعادت امام رضا (ع)همچنین در۱۶۰ امامزاده پرچم حرم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به اهتزاز در می آید و در روز میلاد آن حضرت خادمان ۱۷۰ امامزاده به صورت کاروان در حرم امام رضا(ع) حضور خواهند یافت.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزاری نمایشگاه فانوس هدایت در هزار و ۷۰۰ امامزاده، تولید و عرضه ۸۵ محصول فرهنگی با موضوع دهه کرامت و امامزادگان و عرضه الکترونیکی در سایت سازمان اوقاف و پورتال معاونت فرهنگی و عرضه کتاب ضریح های نورانی و افتتاح طرح های عمرانی، خدماتی در بقاع متبرکه با حضور مسئولان را از دیگر برنامه های دهه کرامت در امامزادگان سراسر کشور ذکرکرد و گفت: همچنین در ۲ هزار و ۱۰۰ امامزاده برنامه های دهه کرامت آغاز و صلوات خاصه حضرت امام رضا(ع) قرائت خواهد شد.

شرفخانی از امامزادگان به عنوان مرکز تربیت انسان در برهه کنونی یاد کرد و افزود: آستان مقدس امامزادگان امروز مروج فرهنگ قرآن و عترت اند و هرجا گنبدی است نشانه یکتاپرستی و وحدانیت است.

وی اظهار کرد : امروز اگر فرهنگ قرآن و اهل بیت در کشورمان ساری و جاری است و برسرسفره قرآن و عترت نشسته ایم و نسبت به اهل بیت (ع) عشق و ارادت می ورزیم به دلیل حضور امامزادگان و ذریه های آل رسول(ص) در ایران است.

شرفخانی تصریح کرد: آستان مقدس امامزادگان امروز مروج فرهنگ قرآن و عترت اند و به مرکز تبلیغ فرهنگ قرآنی و اهل بیت(ع) تبدیل شده اند و این از افتخارات نظام اسلامی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این که بقاع متبرکه مرکز ترویج سبک زندگی قرآنی و اسلامی است، گفت: وظیفه مهم مردم در عصر حاضر ادای دین به امامزادگان با نشان دادن محبت و مودت به اهل بیت (ع) و فرزندانشان است و روز ملی امامزادگان در واقع روز حضور مردم در این بقاع برای تکریم این امامزادگان مکرم و معظم است.

با پیگیری سازمان اوقاف و امور خیریه، شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۹۰ تصویب کرد که از سال ۹۱ روز پنجم ذی القعده در تقویم ها به نام روز ملی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه نامگذاری شد .

بر این اساس سازمان اوقاف و امور خیریه در کل کشور با هدف ارتقاء معرفت دینی و بصیرت افزایی مردم، برنامه ریزی های لازم برای ترویج سیره اهل بیت (ع) و امام زادگان و جایگاه این بقاع متبرکه به عنوان بقعه های بهشتی در میان مردم انجام داده است.

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار ویژهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :