کدخبر : 18497 |

اعزام گروه رؤیت هلال ماه سیدعلاالدین حسین (ع) برای رؤیت هلال ماه شوال


سرپرست مرکز نجوم و فلکی از اعزام تیم رصدی آستان مقدس حضرت سیدعلاالدین حسین (ع) برای رؤیت هلال ماه شوال خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز( نقل از پایگاه جامع امامزادگان ایران اسلامی) محمدرضا اسفندی، سرپرست مرکز نجوم و فلکی، بیان کرد : گروه اعزامی رصدخانه آستان قدس حسینی(ع) جهت انجام محاسبات تقویم شمسی و استهلال ماه شوال از روز پنج شنبه یکم تیرماه به ارتفاعات استان کهگیلویه و بویراحمد اعزام خواهند شد.

اسفندی افزود: این گروه متشکل از ۴ نفر کارشناس و پژوهشگر رصدخانه می باشد که با تعداد چهار تلسکوپ نجومی پیشرفته به انجام رصد ماه شوال خواهند پرداخت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه احتمال اینکه هلال ماه شوال از بعد از ظهر یکشنبه ۴ تیر ماه جاری قابل رؤیت خواهد بود گفت: باتوجه به بررسی های انجام شده توسط رصدخانه این آستان مقدس پیش بینی این گروه برای رؤیت هلال ماه این است که روز دوشنبه پنج تیرماه بعنوان اولین روز از ماه شوال و روز عیدسعید فطر خواهد بود.

خاطر نشان می شود مرکز نجوم و فلکی حرم مطهرسید علاءالدین حسین (ع) یک مرکز علمی، آموزشی، پژوهشی و از معدود طرح های علمی است که در مراکز مذهبی کشور اجرا شده است.

این مرکز با زیر بنای ۲۰۰ متر مربع، بر روی پشت بام حرم مطهر واقع شده که شامل اتاق رصدخانه با گنبدی به قطر ۴ متر و سالن برگزاری دوره های آموزشی می باشد.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :