کدخبر : 18468 |

۱۰۰ قلم قرآنی به مددجویان زندان این استان اهدا شد


به همت اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی و در قالب تفاهم نامه اوقاف با اداره‌کل زندان‌های استان، ۱۰۰ قلم قرآنی در راستای ترویج و تربیت قرآنی مددجویان به این اداره‌کل اهدا شد.

به گزارش بقاع نیوز ( نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان مرکزی)، جلسه رونمایی از یک‌صد قلم قرآنی با حضور حجت‌الاسلام  حسینی، امام جمعه موقت اراک، حجت‌الاسلام حسینی اراکی، مدیرکل اوقاف استان، فلاحتی، مدیرکل زندان، حجت‌الاسلام شفیعی، معاون تبلیغ حوزه علمیه، در اداره‌کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان، برگزار شد.
حجت الاسلام سید محمد باقر حسینی اراکی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در این مراسم گفت: در پی تفاهم نامه منعقد شده بین این اداره‌کل با اداره‌کل زندان‌ها تهیه ۱۰۰ دستگاه قلم قرآنی در دستور کار قرار گرفت، بخشی از تأمین مالی این امر از محل موقوفات و مابقی از بخش اعتبارات است.
وی تصریح کرد: تفاهم نامه همکاری بین اوقاف و زندان‌ها در دوسال اخیر امضا شده و ما هرچه در توان داریم برای تربیت و اصلاح مددجویان به کار می‌بندیم، فرهنگ سازی و اصلاح جامعه هدف زندان‌ها واجب است، اما چه بهتر است است فعالیت‌های فرهنگی  تربیتی در سال‌های کودکی و نوجوانی انجام شود تا کار به اینجا نرسد.
حجت‌الاسلام حسینی اراکی ادامه داد: مددجویی که با بهره‌گیری از قرآن زمینه آزادی و تخفیف در جرم را به دست می‌آورد، می‌تواند مبلغ دین باشد، اگر این فرد به واسطه انس با قرآن در زندان متحول شود می‌تواند در ترویج دین مؤثر باشد.
این مقام مسئول افزود: تعهد اوقاف و امور خیریه استان در طرح تربیت حافظان یک میلیون نفر بود که این امر در چهارسال اخیر انجام شده است، با اتمام تعهد اداری، تعهد اخلاقی ما در ترویج و تربیت حافظان قرآن به اتمام نرسیده و این طرح را با قدرت ادامه می‌دهیم.
حجت‌الاسلام حسینی اراکی افزود: در اولین سالی که طرح تربیت حافظان شروع شد تنها ۳هزار نفر ثبت‌نام کردند، اما خوشبختانه این رقم به ۳۲هزار نفر در سال گذشته رسید و امسال قصد داریم ۹هزار نفر را به این جمع اضافه کنیم . تمام آمارهای اعلام شده در این زمینه مورد راستی آزمایی و ارزیابی کارشناسان قرار می‌گیرد و وضعیت استان در این ارزیابی خوب است.
وی اظهار کرد: اجرای طرح تربیت حافظان در زندان یکی دیگر از فعالیت‌های اوقاف است، با بازدید به عمل آمده از زندان‌هایی که مجری این طرح هستند متوجه مشکلات مربیان می‌شویم، برگزاری محافل انس با قرآن در زندان‌ها و اهدای یک‌صد قلم قرآنی به مددجویان اقدام خوبی است و می‌تواند زمینه فراگیری هرچه بیشتر مددجویان را فراهم کند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی تصریح کرد: احداث آکادمی قرآن تحت عنوان مرکز فرهنگی، قرآنی و خدماتی «سیدالشهداء» با زمینی به مساحت ۵ هزار متر مربع با استفاده از ظرفیت خیرین و سرمایه گذاران، از برنامه‌های این اداره‌کل است. در این مرکز اسکان، پذیرایی، پارکینک طبقاتی، کلاس‌های قرآنی و… دایر خواهد شد.
این مقام مسئول در پایان گفت: اداره‌کل اوقاف می‌تواند در بخش اعزام مبلغ به زندان‌ها کمک و تمام هزینه‌ها را تقبل کند، مجموعه زندان‌ها فقط تعداد مبلغ را اعلام کنند اما گزینش را به دلیل امنیتی و حساس بودن این مجموعه اداره زندان انجام دهد.
انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :