کدخبر : 18448 |

ماجرای انفجار در مراسم شب قدر شهرری چه بود؟


شنیده شدن صدای انفجار در جایی دروتر از محل مراسم شب قدر شهرری شایعه بمب گذاری را منتشر کرد که پلیس برای اطمینان خاطر مردم واقعیت ماجرا را شناسایی و توضیح داد.

به گزارش بقاع نیوز( نقل از خبرگزاری صدا وسیما)؛ بر اساس اظهارات شاهدان، دقایقی پیش فردی با فریاد “الله اکبر” در میان شب زنده داران احتمال اقدام تروریستی را در میان جمعیت تقویت کرد.
این اقدام که در ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) “پارک سه دختران” رخ داد باعث ایجاد رعب و وحشت و متفرق شدن احیاگران شب بیست و یکم ماه رمضان در این منطقه شد.
هرچند ادای اعمال شب قدر تا حدودی با اختلال مواجه شد اما با حضور پر رنگ نیروهای نظامی و انتظامی و امدادی وضعیت به حالت عادی برگشت.
گفتنی است فرد مذکور(کسی که فریاد تکبیر سرداد) دستگیر شده و انگیزه وی از این اقدام هنوز مشخص نیست.
هرچند ادای اعمال شب قدر در اطراف حرم شهرری تا حدودی با اختلال مواجه شد و چند نفر بر اثر ازدحام جمعیت مصدوم شدند اما مصدومین با کمک نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شدند و با حضور پر رنگ نیروهای نظامی و انتظامی وضعیت به حالت عادی برگشته است.
در پی این جریان روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به احتمال نگرانی برخی از زائران عزیز حاضر در مراسم احیاء شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در محدوده آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام، که ناشی از صدایی نامتعارف بود به اطلاع می رساند که جای هیچگونه نگرانی نبوده و مراسم احیاء هم اکنون در کمال آرامش و امنیت در حال برگزاری است و کلیه زائران عزیز و شهروندان گرامی حاضر در مراسم در نهایت سلامت و در حال برگزاری مراسم احیاء شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان هستند.
یکی از کارمندان حراست حرم حضرت عبدالعظیم حسنی گفت: ازدحام جمعیت در حرم و اطراف آن علت نگران کننده ای ندارد.
یکی از کارکنان حراست حرم عبدالعظیم حسنی در ارتباط تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما تصریح کرد: با توجه به احتمال نگرانی برخی از زائران عزیز حاضر در مراسم احیاء امشب در محدوده آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام ناشی از صدائی نا متعارف بوده و به اطلاع می رساند که جای هیچ نگرانی نیست.
او ادامه داد: مراسم احیاء هم اکنون در کمال آرامش و امنیت در حال برگزاری است و زائران حاضر در مراسم در نهایت سلامت و در حال برگزاری مراسم احیاء هستند.
گفتنی است یکی از خبرگزاریها به نقل از پلیس اورده که پلیس پایتخت درباره منشاء صدای شنیده شده اعلام کرده است: صدا ناشی از انفجار یک ترقه دست‌ساز بود و یک نوجوان ۱۷ ساله نیز به عنوان مظنون در این رابطه بازداشت شده است.
انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :