کدخبر : 18193 |

برای شناسایی موقوفات به کمک افراد مطلع نیاز داریم


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: برای امر شناسایی موقوفاتی که هیچ گونه اطلاعاتی ازآنها در سامانه جامع موقوفات کشور وجود ندارد نیازمند کمک افراد مطلع هستیم .

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام حسین زارع زاده صبح امروز ۱۱ اردیبهشت ماه در گفتگویی اظهار داشت: با توجه به قدمت برخی موقوفات و تحولات اجتماعی و اقتصادی که گاهی منجر به تصرف و یا از رونق افتادن و فراموش شدن رقبات وقفی می گردد اداره حقوقی ثبتی نسبت به شناسایی موقوفاتی که در اثر گذر زمان فراموش شده اند اقدام می کند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد رسالت شناسایی موقوفات را یکی از اصلی ترین رسالت ها برشمرد و افزود: این طرح با هدف حفظ، تثبیت و صیانت از حقوق موقوفات گذشتگان خیر اندیش و بازگرداندن موقوفاتی که در گذر زمان از وقفیت خارج شده اند ، هر ساله از ابتدای سال با قوت صورت خواهد گرفت.

وی ابراز امیدواری نمود : انشالله در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال بتوان با شناسایی ، احیا و بهره وری موقوفات نسبت به کارگشایی و خدمت رسانی که در ذات وقف نهفته است ، اقدام کرد.

زارع زاده افزود: به عنوان مثال در سال گذشته از محل عواید موقوفات استان ۲۰ جهیزیه شامل اصلی ترین لوازم مورد نیاز زوج های جوان تهیه و اهدا شد که اگر این دست موقوفات با احیا به  بهره وری اقتصادی  برسد این میزان افزایش خواهد یافت.

این مقام مسئول افزود: در حقیقت و ذات وقف،  گره گشایی از مشکلات وجود دارد حتی در موقوفاتی که برای ترویج معارف دینی و روضه خوانی سید الشهدا (ع) صورت گرفته به نوعی با پشتوانه اقتصادی وقف معرفت افزایی نسبت محتوای دین که خود نوعی گره گشایی از شبهات است ، صورت می گیرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد در پایان از افرادی که به هر نحو اطلاعی از موقوفات یا اسناد و وقفنامه های قدیمی دارند درخواست کرد با مراجعه به ادارات اوقاف و امور خیریه سراسر استان، متولیان وقف را نسبت به حفظ و صیانت از این میراث معنوی و مادی گذشتکان یاری نمایند که ارزش این کار نیز کمتر از وقف کردن نخواهد بود.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :