کدخبر : 18198 |

ماجرای سرداب حرم مطهر حضرت عباس (ع) و راه توسل به حضرتش


شیخ عباس کلیددار و خادم مرقد مبارک حضرت ابوالفضل العباس(ع) نقل می کند زیر حرم ابوالفضل‌(ع) حرمی کوچک قرار دارد. آنجا دو تا چشمه آب بود که در دو طرف حرم می‌جوشیدند آب چشمه‌ها مانند تگرگ بود، شفاف و خوشگوار، بهتر از آب‌های معدنی. پیش از روی کار آمدن بعثیان، کارشناسی آوردند که گفت: «آب این چشمه‌ها آلوده است و آدم را مریض می‌کند.» هر دو چشمه را کور کردند.

ما بنابر عادت، ماهی یکی دو بار به سرداب می‌رفتیم، یک بار که به سرداب رفتیم، دیدیم اطرافش خیس است، خیال کردیم که رطوبت بیرون زده است، اما روز بعد آب بیشتر شد، بیشتر و بیشتر، تا حالا که به کمر انسان می‌رسد.

این آب چند ویژگی دارد. اول این که اگرچه راکد است، هرگز رنگ و طعم آن از دست نرفته و گندیده نشده است. شفاف، زلال، خنک، با بوی عطر، که شفابخش است. ویژگی دوم آن که سطح آب بالاتر از قبر مطهر آقا ابوالفضل(ع) است و این قبر با این که ۷۰۰ سال پیش، زمان عضدالدوله دیلمی ساخته شده، آب از دیواره دور قبر به داخل نفوذ نمی‌کند. جالب آنکه کارشناسانی که آب چشمه را کور کردند؛ پس از مدتی عقوبت‌های زیادی دیدند.

در باب توسل به حضرت عباس(ع) آمده بهترین راه توسل به آن حضرت، زیارتی است که در «کامل الزیاره» ص ۲۵۶ باب ۸۵ آمده است و شیخ عباس قمی آن زیارت را در مفاتیح‌الجنان در فصل هفتم در باب زیارت امام حسین(ع)، ص ۷۱۴، یک مجلدی آورده است.

راه دیگر توسل به آن حضرت این است که روز جمعه پس از نماز ۱۳۳ بار بگویی: (یا کاشفَ الکرب عَن وجه الحسین! اکشف کربی بحق اخیک الحسین )؛ عدد ۱۳۳، عدد حروف کلمه عباس به حساب حروف ابجد است.
میلاد قمر بنی هاشم حضرت عباس (ع) مبارک باد،نثار روحشان صلوات

مربوطه به : معارفدین و اندیشهاخبار ویژهاخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :