کدخبر : 18187 |

اعزام ۱۲۵ زائر از محل نیات موقوفات به عتبات عالیات


معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف کرمان گفت: طی ۳ سال گذشته ۱۲۵ زائر از محل نیات موقوفات منطبق استان به عتبات عالیات اعزام شدند.

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام سید رضا فاطمی در نشست توجهی کاروان اعزامی به کربلا گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان در راستای اجرای عمل امینانه به نیات واقفین خیراندیش ،هر ساله اقدام به اعزام زائر به سفرهای زیارتی مشهد مقدس و کشور عراق می کند.

وی افزود: طی ۳ سال گذشته قریب به ۱۲۵ زائر در قالب کاروان حرم حسینی به کربلا اعزام شدند که با توجه به اولویتهای سازمانی اوقاف این تعداد زائر از میان اقشار کم درآمد وافراد مناطق محروم استان انتخاب می شوند.

حجت الاسلام فاطمی بابیان اینکه  اعزام  کاروان زیارتی زائران حرم حسینی هر ساله توسط سازمان اوقاف صورت می گیرد، گفت:امسال کاروان زیارتی کرمان تعداد۴۰ زائر از بین خانواده‌ی هیئت امناء و خادمین اماکن متبرکه،خانواده محترم شهداء مدافع حرم استان، جمعی از مربیان قرآنی و افراد معرفی شده از سوی دفاتر ائمه‌ی جمعه استان انتخاب شدند.

وی با اشاره به اعتبارات تخصیص داه شده به این طرح افزود: همه هزینه های این طرح از محل نیات موقوفات مرتبط و منطبق استان تأمین می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف کرمان از اعزام کاروان زیارتی حرم رضوی در اوایل مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به برنامه ریزی های اعزامی این طرح، بیش از ۲۴۰ نفر جهت زیارت حضرت ثامن الحجج به مشهد اعزام خواهند شد .

انتهای پیام/

مربوطه به : عتبات عالياتفرهنگیاجتماعیواقفیناخبارپایگاهاخبار وقفاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :