کدخبر : 18141 |

تشکیل قرارگاه طوبی گامی در راستای احیا عواید موقوفات


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: با تشکیل قرارگاه طوبی و صرف هزینه‌های اضافی تحت عنوان هزینه تحصیل عواید موقوفات و بقاع متبرکه در اسرع وقت وصول و در اجرای نیات واقفان هزینه شود.

به گزارش بقاع نیوز ، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل در جلسه قرارگاه طوبی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین که صبح امروز در سالن اجتماعات این اداره‌کل برگزار شد، با اشاره به سنت حسنه وقف اظهار داشت: در مواردی مستأجران موقوفات املاک و مستغلات بقاع متبرکه اجاره بهای مندرج در اسناد اجاره را در سررسید معین پرداخت نمی‌کنند و ساز و کاری تنظیم کرده‌ایم تا جلوی این عدم تحقق گرفته شود.

 وی ادامه داد: موقوفات و بقاع متبرکه در راستای توسعه و عمران مبالغ هنگفتی را مطالبه دارند چراکه وصول این مطالبات به روش‌های جاری اداری امکان‌پذیر نبوده و تشکیل این قرارگاه و برنامه‌ریزی مدون به همراه اولویت‌نگاری در این امر ضرورت دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین عنوان کرد: با تشکیل قرارگاه طوبی و صرف هزینه‌های اضافی تحت عنوان هزینه تحصیل عواید موقوفات و بقاع متبرکه در اسرع وقت وصول و در اجرای نیات واقفان هزینه شود.

 عادل با اشاره به راهبرد سال جاری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بر لزوم سنددار کردن موقوفات در راستای ترویج فرهنگ وقف در جامعه تأکید فراوانی کرد.

این مسؤول مطرح کرد: ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف در جامعه باید در بین مردم پررنگ شود و در این زمینه گام‌های ارزنده‌ای بردارند.

مربوطه به : آخرین عناویناخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :