کدخبر : 17989 |

اولین مراسم عقد در آستان امامزاده بزرگ سراب در جوار شهدا


عروس سرابی و داماد خویی مراسم ساده عقد خود را در آستان مطهرامامزاده بزرگ سراب در جوارشهدا برگزار کردند.

 حجت الاسلام و المسلمین گوهری در این مراسم اظهار داشت: گاه می بینیم که مراسم عقد در زیردریایی و یا هواپیما و … برگزار می شود که هیچ تاثیری در زندگی افراد ندارد.

وی افزود: ما در ابتدای سال هستیم و اگر می خواهیم زندگی و سال خوبی داشته باشیم بایستی آموزه های دینی همچون صدقه و صله رحم را فراموش نکنیم.

گوهری خاطرنشان کرد: شروع زندگی در جوار شهدا و امامزادگان قطعا تاثیر مثبتی در زندگی ایفا خواهد کرد.

این روحانی سرابی در ادامه اظهار داشت: در علم مهندسی قرینه سازی زیبایی را به وجود می آورد که بهترین قرینه در عالم سنت ازدواج و قرین شدن دو نفر هست.

گوهری با اشاره به کمبود ها و نقص در مرد و زن ابراز داشت: در کنار هم قرار گرفتن زوجین تا حدودی آنها را کامل می کند و خداوند رحمت و برکت خود را وارد زندگی ها می کند.

این زوج که مراسم عقد خود را با سادگی برگزار کردند در گفتگو با خبرنگار بقاع نیوز هدف از این نوع برگزاری را ترویج زندگی ساده توام با معنویت عنوان کردند.

داماد این مراسم در پاسخ به سوالی در رابطه با اینکه آیا فکر می کرد روزی مراسم عقدش در امازاده برگزار شود اظهار داشت: در مورد امامزاده فکر نمی کردم ولی برگزاری مراسم عقدم را در جوار شهدا و شهدای گمنام برنامه ریزی کرده بودم.

وی ازدواج ساده , از مراسم عقد تا مراسم عروسی و مهریه ۱۴ سکه به نیت ۱۴ معصوم , در زندگی خود و همسرش را از الطاف الهی عنوان کرد.

وی همچنین در پایان توصیه کرد : پدر و مادر ها زندگی ها را سخت نگیرند و جوانان ترسی از ازدواج نداشته و زندگی خود را با سادگی و توام با معنویت شروع کنند

مربوطه به : اجتماعیاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :