کدخبر : 17880 |

خیابانی در شهرری مزین به نام شیخ صدوق نیست/خیابانی به نام هادی ساعی در شهرری


جناب شیخ صدوق، ارزشمندی فاخر در جهان تشییع ،اما هنوز خیابانی در شهرری به نام این عالم بزرگوار نامگذاری نشده است چرا؟؟

در حاشیه اختتامیه اولین کنگره شیخ صدوق، گفتگویی داشتیم با مسئولین برگزاری کنگره شیخ صدوق ره  هریک از آنان در خصوص معرفی شخصیت شیخ صدوق،آثار ارزشمند وی ،استقبال بی نظیر مردم بویزه نسل جوان اعم از طلاب و دانشجویان  و تا حد زیادی دستیابی به اهداف کنگره برایمان گفتند اما آنچه باعث رنجش خاطر همه مسئو لین اوقاف، آستان مقدس شیخ صدوق وعاشقان این بزرگوار بود بی توجهی مسئولین شهرداری و شورای شهر به شخصیت این عالم فاخر حهان تشیع بود.

 

رییس اوقاف و امور خیریه شهر ری در گفت و گو با خبرنگار بقاع نیوز با بیان اینکه لازمه معرفی و شناساندن یک  شخصیت علمی کار یک ارگان نیست تصریح کرد: همه سازمانهای مرتبط باید دست به دست هم بدهند تا بتوانیم شخصیتهای علمی فاخر کشور را معرفی کنیم.

اوتارخانی در پاسخ به این سوال خبرنگار بقاع نیوزدر خصوص عدم وجود تابلوی مناسب در ورودی های شهربرای دسترسی به آستان شیخ صدوق گفت: یکی از مشکلات ما نیز در اجرای کنگره همین مسئله بود که با کلی تلاش در شهرداری توانستیم دو تابلو ی جدید نصب نماییم .

وی اقدام جدید شورای شهر در خصوص نامگذاری میدان درب ورودی آستان مقدس شیخ صدوق به نام یکی دیگر از ائمه را عدم برنامه ریزی صحیح و بی توجهی به شخصیت شیخ صدوق عنوان کرد وافزود: انتخاب این نام هیچ سنخیتی با شیخ صدوق ندارد و امیدواریم مسئولین شورای شهر تجدید نظر کنند

 

حجت الاسلام افتخاری مدیریت آستان شیخ صدوق در گفت و گو با خبرنگار بقاع نیوز گفت: شخصیت جناب صدوق شخصیت گمنام و در عین حال دانشمندی فاخر در جهان تشییع است و متاسفانه تا به امروز کمتر به شخصیت ایشان پرداخته شده است و زحمات این عالم بزرگوار  از نگاه مسئولان مغفول مانده است.

مدیریت استان شیخ صدوق ره عدم وجود خیابانی به نام شیخ صدوق ره در شهرری راکم نوجهی مسئولین به شخصیت این عالم برجسته عنوان کرد و افزود:  این در حالی  است که در شهرری خیابانی به نام هادی ساعی نامگذاری شده است .

حجت الاسلام افتخاری در ادامه گفت: شخصیت حافظ و سعدی به کرات به مردم شناسانده شده است اما شخصیت شیخ صدوق که جایگاهی بس والاتر دارد همواره مورد غفلت قرار گرفته است.

مدیریت استان شیخ صدوق افزود: متاسفانه هیچ خیابان و یا میدانی در شهرری به نام شیخ صدوق نام گذاری نشده است و این یکی دیگر از جنبه های گمنام ماندن این عالم بزرگوار است.

 

حجت الاسلام خانی در خصوص برگزاری کنگره شیخ صدوق گفت:با همکاری سازمان اوقاف و با هدف شناساندن شیخ صدوق به عموم مردم، خصوصا جوانان اقدام به برگزاری این همایش کردیم و در حدود ۵ ماه به فراخوانی آثار و جمع آوری آن پرداختیم.

مدیر فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه شهرری خاطر نشان کرد: این کنگره در بخش هنری و فرهنگی نیز فعال بوده و آثاری در قالب عکاسی، مقالات، وبلاگ نویسی و نقاشی نیز داشته است که مورد قبول جوانان واقع شده است.

وی حضور قشر جوان اعم از طلاب حوزه علمیه و دانشجویان سراسر کشور را نشانگر موفقیت عملکرد کنگره توصیف کرد و افزود: این کنگره مقدمه است برای شناخت شخصیت شیخ صدوق و در کنگره های بعدی برای شناخت ابعاد بیشتر شیخ صدوق به سمت معرفی آثار شیخ صدوق حرکت خواهیم کرد.

انتهای پیام/

 

مربوطه به : آخرین عناوینمعارفعلمااخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :