کدخبر : 17828 |

با انسداد حساب امامزادگان به استقبال نوروز می رویم


مدیریت آستان امامزاده احمد(ع) از انسداد حساب امامزاده و اختلال در عملکرد طرح آرامش بهاری خبر داد.

محمد ابراهیمی مدیر آستان امامزاده احمد(ع) روستای خفر شهرستان نطنز در گفت و گو با خبرنگار بقاع نیوز ازتناقض آمادگی طرح آرامش بهاری اوقاف با مسدودی حساب امامزادگان استان خبر داد.
وی گفت: چند سالی است طرح آرامش بهاری در تمام بقاع متبرکه کشور با هدف استقبال از زائرین نوروز و استفاده از این ظرفیت جهت کار فرهنگی موثر و پایدار اجرا می گردد،
از ماهها قبل تمهیدات لازم و دستورالعمل های مختلف برای  برگزاری هرچه بهتر این طرح در دستور کار ادارات اوقاف و امنا و مسئولین فرهنگی بقاع متبرکه قرار دارد،که صد البته برای برگزاری موثر این طرح حتما فراتر از چند بنر معرفی لازم است و در سرفصلها و ریزفعالیت های این برنامه به نکات فراوانی اشاره میشود و برای تمام بقاع کشور مبلغین مذهبی اعزام می گردند.

وی در ادامه افزود: اما امسال در استان اصفهان ظاهرا بخش فرهنگی با بخش مالی نه تنها هماهنگ نشده اند بلکه در تناقض آشکار قراردارند بدین جهت که طبق قول مسئولین مالی ادارات اوقاف، مسدودی حساب امامزادگان بعد از ۲۵ اسفند طبق روال سالهای قبل انجام میگیرد اما امسال با اینکه ریزهزینه های ارسالی امامزادگان قبل از ۱۳اسفند به ادارات اوقاف تحویل شده به یک باره حسابها مسدود شده اند و از آنجاییکه تن خواه برای امامزادگان لحاظ نمیشود و بعد از هزینه کردها امکان استرداد وجوهات بصورت مبالغ حداکثر پنج ملیون تومانی استرداد میشود.

وی خاطر نشان کرد: بدهی ما هم اکنون از سازمان اوقاف حدود ۱۱ میلیون تومان است که رئیس اداره اوقاف نطنز قول داده بودند تا ۱۵ اسفند کلیه وجوهات برگشت داده شود ولی هم اکنون کلیه حساب ها بسته است.

وی گفت : سئوال اینجاست که امنایی که هزینه های شخصی قبلی آنها بدلیل مسدودی زود هنگام مسترد نشده چگونه امکان استقبال از طرح آرامش بهاری مدنظر اوقاف را خواهند داشت؟ چاره ای جز این نمی ماند که به نصب چند بنر برای این طرح اکتفا کنیم .این درحالیست که این مسدودی حسابها به دلایل مختلف از جمله اتوماسیون های عریض و طویل و .. مکرر اتفاق افتاده و این تکرارها مانع از اعتماد برای برگشت به موقع وجوهات از ادارات اوقاف گردیده و از هزینه کرد اضافه به امید قول و وعده های متصدیان امر خودداری خواهند کرد.

وی در پایان گفت:  نتیجه نهایی همان عدم هزینه برای طرح آرامش بهاری خواهد شد.امید است طرح های سراسری در استان اصفهان قبل از ارجاع به ادارات و امنای بقاع متبرکه به یک هماهنگی درون سازمانی برسند تا دچار تناقض هایی چنین نگردند.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار ویژهاخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :