کدخبر : 17723 |

اجرای نمایش راز درب سوخته درامامزاده عبدالله جائیج+ عکس


نمایش رازدرب سوخته به همت اداره اوقاف و امور خیریه لواسانات در ایام سوگواری یاس نبوی به روی صحنه رفت

حجت الاسلام زینعلی در گفت وگو با خبرنگار بقاع نیوزبا اشاره به انتخاب نام راز درب سوخته برای این نمایش گفت : برانگیختن تفکر علوی و اسلامی در جامعه باید شکل بگیرد ویکی ازاهداف ما ازاجرای این نمایش این بود که تماشگران را به سوی تفکرعمیق سوق دهیم.

رییس اداره اوقاف وامور خیریه لواسانات تصریح کرد: مردم علاوه برحضور در مراسم عزاداری اهل بیت ع  باید درخصوص این حوادث تاریخی تفکر کنند به چه دلیل باید درب خانه ای آتش بکیرد که مورد احترام  پیامبر بوده؟ خانه ای که هر وقت پیامبر اکرم ازمقابل آن درب عبور می کردند دست برسینه  می گداشتند و می فرمودند: “السلام علیکم با اهل بیت نبوت”  چرا باید خلاف آن سلام و احترام اتفاق بیافتد؟

وی افزود:با نوجه به اینکه این نمایش برای سنین دانش آموزان راهنمایی و دبیرستانی تدارک دیده شده بود اما  مورد استقبال دانش آمزان ابتدایی نیز قرار گرفت و سوالات زیادی را در ذهن دانش آموزان برانگیخت.

زینعلی  به دیگر برنامه های اجرا شده درایام سوگواره یاس نبوی اشاره کرد و گفت: درایام سوگواری در پنج امامزاده شهر لواسانات از جمله امامزاده عبدالله جائیج ، امامزاده فضل علی،امامزاده میرسلیم میگون، امامزاده محمد بوجان وامامزاده عبدالله لالان  سخنرانی ،مداحی،روضه،برپایی خیمه معرفت و اردوی دانش آموزی برگزار شد.

زینعلی ضمن دعوت از مردم به حضور دراین مکانها که محل عبور ملائک خداوند و محل آرامش است گفت: خداوندبه خانه هایی اجازه داده اند که ذکرشان بالا رود و امامزادگان از جمله ان  بیوت الله  می باشد که خداوند اذن داده تا مرتفع گردد ومردم باید از این ظرفیت استفاده نمایند.

وی ازبرگزاری خیمه های معرفت توسط مبلغین اعزامی از قم در ایام تعطیلات آخر هفته برای کودکان و خانواده ها در محوطه حیاط بقاع متبرکه خبرداد و گفت: بسترهای لازم در امامزادگان برای آسایش و آرامش مردم مهیا شده است.

درپایان این مراسم  ازبازیگران نمایش  ” راز درب سوخته”  با اهدای جوایز تقدبر شد.

در حاشیه مراسم نمایشگاهی جهت فروش محصولات فرهنگی ، عفاف و حجاب برگزار بود.

گفتنی است:امامزاده عبدالله جائیج از فرزندان موسی کاظم ع واقع در بلوار امام خمینی ره خ امامزاده عبدالله شهر لواسانات می باشد.

انتهای پیام/

 

 

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار ویژهاخباربقاع متبرکهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :