کدخبر : 17641 |

شاخص های مسئولان موفقِ مدیریت شهری / گاهی بودجه های مصوب مجلس به مساجد و حوزه ها نمی رسد


حجت‌الاسلام و المسلمین شاهی عربلو؛ نماینده اسبق مجلس گفت: مسئولان شهری اعم از شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر باید با دغدغه‌مندی و آشنایی با قوانین، بودجه‌های مصوب مجلس برای مساجد را در جایگاه اصلی خود مصرف کنند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهی عربلو شاگردِ مقام معظم رهبری و آیات محمدرضا تنکابنی، سید عبدالمجید ایروانی، محسن مجتهد شبستری، شهرستانی، سیدرضا حسینی بهشهری، احمد محسنی گرکانی و علی اشرف خلخالی؛ و نماینده دوره‌های پنجم تا هفتم مجلس شورای اسلامی بود. وی همچنین چند سال با نظر آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی و به حکم آیت‌الله ایروانی، مسئول مدارس علمیه فیلسوف الدوله، حضرت ولی عصر (عج)، رضاییه و شهید باهنر بود. شاهی عربلو اکنون مسئول موسسه مذهبی فرهنگی و حوزه علمیه پنج تن آل عبا (ع) تهران است.

به گزارش بقاع نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد شاهی عربلو در بررسی وضعیت فرهنگ و عملکرد مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر تهران درباره وضعیت فرهنگی جامعه و مراکز مهم دینی گفت:طی سه دوره نمایندگی در مجلس و فعالیت در کمیسیون‌های تلفیق و اقتصادی با همکاری برخی از نمایندگان روحانی، بودجه‌های ویژه برای مساجد و حوزه‌های علمیه اختصاص دادیم که موجب تقویت و گسترش برنامه‌های فرهنگی این دو مرکز دیرپا و اصلی جامعه اسلامی شد.

 

مسئول موسسه پنج تن آل عبا (ع) با اشاره به بودجه های اختصاصی مساجد که در اختیار سازمان هایی مانند اوقاف و امور خیریه و شهرداری قرار می‌گیرد و گاهی به دست سازمان و مراکز مسجدی نمی‌رسد، افزود: باید بودجه‌های مساجد به ویژه در زمینه فعالیت‌های فرهنگی گسترش یابد زیرا مساجد، حوزه‌های علمیه و بسیج، مهم‌ترین نهادهای فرهنگی کشور هستند.

 

شاخص های مسئولان موفق مدیریت شهری

این نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: مسئولان شهری اعم از شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر باید با دغدغه‌مندی و آشنایی با قوانین، بودجه‌های مصوب مجلس برای مساجد را در جایگاه اصلی خود مصرف کنند، زیرا انجام برنامه‌های متنوع و جذاب فرهنگی در مساجد، نیازمند اعتبارات مالی است.

 

امام جماعت مسجد پنج تن آل عبا (ع) جذب جوانان به مساجد، حوزه های علمیه و پایگاه های بسیج را مهم‌ترین فعالیت فرهنگی کشور و مصونیت‌بخش این قشر از آسیب‌های اجتماعی و نقشه‌های دشمنان دانست و اضافه کرد: فعالیت این سه نهاد دینی و انقلابی نیازمند بودجه است.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین شاهی عربلو ابراز کرد: درحالی که برای برگزاری برخی برنامه‌ها و مسابقات ورزشی و هنری، هزینه‌های میلیاردی می‌شود، اما بیشتر مساجد و حوزه‌های علمیه باوجود دغدغمندی بسیار برای فعالیت فرهنگی و جذب جوانان به آموزه‌های دین و ارزش های انقلاب اسلامی، به دلیل کمبود شدید اعتبارات مالی، نمی‌توانند برنامه‌ها و همایش‌های مذهبی و انقلابی برگزار کنند.

 

ضرورت توجه بیشتر به اقشار تحصیل کرده و فرهیخته

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی عضویت دانشگاهیان و فرهیختگان در پایگاه بسیج و هیات امنای مساجد را ضروری دانست و ادامه داد: فعالیت این اقشار به دلیل وسعت دیدشان، نیازمند توجه جدی مسئولان و ائمه جماعات هستند، ضمنا اینکه به برگزاری برنامه‌های ساده و ابتدایی بسنده نمی‌کنند.

 

مسئول موسسه و حوزه علمیه پنج تن آل عبا (ع) گفت: مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر باید در تصویب قوانین و اختصاص بودجه‌ها توجه جدی به مساجد، حوزه‌های علمیه و پایگاه‌های بسیج داشته باشند زیرا با توجه به عنایت جدی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به این سه نهاد، باید محوریت آنان در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و علمی کشور مدنظر باشد.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناوینأماكن مذهبيمساجداخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :