کدخبر : 17592 |

افتتاح پروژه تجاری فرهنگی امامزاده هاشم (ع) با اعتبار ۲ میلیارد ریال


هزینه ساخت این مجموعه تجاری فرهنگی از طریق دریافت وام قرض الحسنه از سوی سازمان کل اوقاف و امور خیریه انجام شده است که دارای ۱۴ باب مغازه، سال اجتماعات دفتر مدیریت، دفتر مهمان، اسکان مسافران در راه مانده و.. می باشد .

احمد اشرفی رئیس اداره اوقاف شهرستان دماوند در حاشیه  مراسم  افتتاح در گفت وگو با خبرنگار بقاع نیوزضمن گرامیداشت دهه فجر اظهار داشت: امبدواریم این انقلاب سال های سال با وجود دشمنی های فراوان هم چنان پایدار و مستدام در تمام دنیا بماند.
وی با تاکید بر موقعیت خاص مکانی امامزاده هاشم شهرستان دماوند گفت: این امامزاده  به دلیل قرار گرفتن در محل عبور مسافران و برخوردار بودن از موقعیت آب و هوایی مناسب، نیاز به ایجاد زیر ساخت های مناسبی دارد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند افزود: سازمان اوقاف با طراحی و پیش بینی این پروژه جدید که با عنوان پروژه تجاری فرهنگی اجرا شده به دلیل درآمد زایی برای ایجاد رفاه ۱۴ باب مغازه ایجاد شده است.
اشرفی با اشاره محل تامین هزینه ساخت این پروزه گفت: هزینه ساخت این مجموعه از طریق دریافت وام قرض الحسنه از سازمان کل اوقاف و امور خیریه  با اعتبار ۲ میلیارد انجام شده است که دارای ۱۴ باب مغازه، سالن جتماعات دفتر مدیریت، دفتر مهمان، اسکان مسافران در راه مانده و…است.
وی تصریح کرد: با توجه به سردسیر بودن این منطقه و قرار گرفتن در نقطه بالای کوه کار کردن در این درجه از سرما بسیار دشوار است، لذا همکاران ما چهار ماه در سال را می توانند فعالیت انجام دهند و آوردن مصالح، بنا و…. بسیار هزینه برو کار مشکلی است، اما خوشبختانه با پشت کار همکاران و مدیریت امامزاده هاشم موفق به ساخت این مجموعه شدیم.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند خاطر نشان کرد: زمینه های دیگری نیز برای رفاه مسافران مانند ایجاد آلاچیق و… ایجاده شده است، مرکز فرهنگی تفریحی نیز در دست اقدام است که اگر طرح جامعی که برای امامزاده در نظر داریم انجام شود به عنوان یک مکان بسیار مناسب و پایگاه فرهنگی کشوری تبدیل خواهد شد.
اشرفی در خصوص برخی مشکلات این امامزاده. تاکید کرد: هتل ها و زائر سراهای امامزاده  فرسوده هستند، مهم ترین مشکل امامزاده هاشم بحث گازرسانی آن است که طی گفت و گو های انجام شده قرار شد امسال به این موضوع به طور جدی رسیدگی شود.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار ویژهاخباربقاع متبرکهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :