کدخبر : 17587 |

تکمیل ۱۰ باب مغازه وقفی در جوار آستان امام‌زاده سیدصالح (ع) جزن


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان از تکمیل پروژه ۱۰ باب مغازه وقفی در جوار آستان مقدس امام‌زاده سیدصالح (ع) جزن خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی میرکو ایجاد ۱۰ باب مغازه در جوار آستان مقدس امام‌زاده سیدصالح (ع) جزن با اعتبار بیش از ۸۰۰ میلیون تومان را از مهم‌ترین پروژه‌های وقفی در دامغان برشمرد و افزود: این اقدام در راستای اشتغال‌زایی و کاهش بیکاری انجام شده است.

وی با تأکید بر اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری بقای متبرکه باید به قطب‌های فرهنگی تبدیل شوند، افزود: گام‌های خوبی در این راستا برداشته‌ایم که زمینه‌ساز آرامش و آسایش مردم خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان اظهار کرد: تکمیل نمای بیرونی آستان مقدس امام‌زادگان علی و ولی (ع) دامغان از دیگر پروژه‌های در حال تکمیل است.

میرکو با تبریک دهه مبارک فجر، فرارسیدن فجر انقلاب اسلامی را به مقام معظم رهبری، خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان و ملت ایران شادباش گفت و اظهار کرد: امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را بر پایه ارزش‌های اسلام بنا کرد.

وی با مقایسه وضع موقوفات در زمان رژیم پهلوی با دوره انقلاب اسلامی تصریح کرد: رژیم منحوس پهلوی موقوفات را از وقفیت خارج و به مردم و اشخاص خاص واگذار می‌کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان افزود: تبلیغات سوء در مورد وقف در زمان قبل از انقلاب به شکل وسیعی انجام می‌شد؛ وقفی مهم در زمان پهلوی انجام نمی‌شد و تنها موقوفات توسط مردم در بحث برپایی عزاداری امام حسین (ع) به‌طور خودجوش بود، زیرا رژیم منحوس پهلوی اجازه اقامه عزای سیدالشهدا (ع) را نمی‌داد.

میرکو با تأکید بر اینکه امام خمینی (ره) با برپایی انقلاب اسلامی ارزشی‌های دینی و مذهبی را احیا کرد، اضافه کرد: مردم در زمان قبل انقلاب به خاطر اعتقادات مذهبی خود اموالشان را وقف اقامه عزای امام حسین (ع) می‌کردند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :