کدخبر : 17481 |

من، رهبر انقلاب و آیت الله هاشمی رفسنجانی، هم بحث بودیم / با استخاره مرحوم رفسنجانی به جماران رفتم


آیت‌الله حسین اشرفی اصفهانی، فرزند ارشد شهید محراب (آیت‌الله العظمی عطاءالله اشرفی اصفهانی) گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، نخستین فردی بود که در حوزه علمیه قم با وی آشنا و هم حجره شدم. ایشان همراه آیت‌الله خامنه‌ای به حجره بنده می‌آمدند و بارها گعده های علمی داشتیم.

آیت‌الله حسین اشرفی اصفهانی، فرزند ارشد شهید محراب (آیت‌الله العظمی عطاءالله اشرفی اصفهانی) و امام جماعت مسجد جامع حضرت سیدالشهدا (ع) تهرانپارس با اشاره به تحصیل خود در حوزه علمیه قم و شرکت در درس پدرشان (آیت‌الله العظمی عطاءالله اشرفی اصفهانی)، خاطرنشان کرد: در ۱۳ سالگی همراه پدر رهسپار قم و شرکت در درس علمای برجسته آن دیار شدم.

 

امام جماعت مسجد جامع حضرت سیدالشهدا(ع) تهرانپارس افزود: پدر بنده با تمام مشکلات مالی، هیچگاه دست از تحصیل و تدرس علوم دینی برنداشت و همین تلاش ها، مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به ایشان جذب کرد و ارتباط عاطفی و علمی این دو بزرگوار تا پایان عمرِ آیت‌الله العظمی اشرفی اصفهانی ادامه داشت.

 

من و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، هم حجره بودیم

نماینده مراجع معظم تقلید ابراز داشت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، نخستین فردی بود که در حوزه علمیه با وی آشنا و هم حجره شدم. ایشان همراه آیت‌الله خامنه‌ای به حجره بنده  می‌آمدند و گعده های علمی داشتیم. ضمنا به هر دو بزرگوار ارادت داشته و دارم.

 

آیت‌الله حسین اشرفی اصفهانی ادامه داد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خیلی مقید به خواندن نماز جماعت بودند و در سال های سکونت در قم نیز، نمازهای خود را در حرم حضرت معصومه(س) به جماعت می‌خواندند. مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این باره به بنده فرمودند «من مدت‌ها است که در منزلم، نماز نخوانده‌ام و مقید با حضور در نماز جماعت هستم».
وی با اشاره به مدت طولانی زندانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و سابقه گسترده مبارزاتی ایشان، گفت: رییس فقید مجمع تشخصی مصلت نظام هیچگاه تحت تاثیر زندان، شکنجه و تبعید دست از مبارزات انقلابی برنداشت.

 

با استخاره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به جماران رفتم

فرزند ارشد آیت‌الله العظمی شهید اشرفی اصفهانی با اشاره به همراهی دیرین خود با مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، افزود: ۷ سال پیش به دلیل بیماری قلبی به عمل نیاز پیدا کردم که با آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی برای انتخاب بیمارستان، مشورت کردم. ایشان ۷ مرتبه استخاره کرد که ۶ مرود جوابش، بد آمد و فقط یک عدد، خوب آمد و ایشان به بنده گفتند به بیمارستان جماران بروم.
وی با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای عیادت به بیمارستان آمد، بسته‌ای پسته و عبایی برای من آورد که آن عبا را به آیت‌الله حیدرعلی جلالی خمینی، امام جماعت مسجد احمدیه هدیه داد، خاطرنشان کرد: من ۴۰ روز در بیمارستان، بستری بودم که مرحوم آقای هاشمی چند بار برای عیادتم آمدند و زمانی خطاب به پزشکان فرمودند: «ایشان آیت‌الله اشرفی اصفهانی، از یادگاران و فرزند بزرگ شهید محراب، آیت‌الله العظمی عطاءالله اشرفی اصفهانی است، اگر دارویی نیاز است، بگویید تا تهیه کنم».

 

آیت‌الله اشرفی اصفهانی، نماینده مراجع معظم تقلید اضافه کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از دوستان صمیمی من و بسیار علاقه‌مند به ایشان بودم که درگذشت ایشان، بنده را بسیار، اندوهگین کرد و هر شب به یاد ایشان قرآن و نماز می‌خوانم و از درگاه خداوند متعال طلب مغفرت  برای ایشان می‌کنم.
گفتنی است، آیت‌الله حسین اشرفی اصفهانی، نماینده مراجع معظم تقلید، امام جماعت مسجد سید الشهداء(ع) تهرانپارس و فرزند ارشدِ آیت‌الله العظمی عطاءالله اشرفی اصفهانی (شهید محراب) است.

مربوطه به : معارفعلمااخبار ویژهاخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :