کدخبر : 17410 |

سریال‌هایی با موضوع وقف ساخته شود


رسانه ملی نقش مهمی در نهادینه‌سازی فرهنگ وقف دارد و امروز باید سریال‌هایی با موضوع وقف ساخته شود.

به گزارش بقاع نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی ادیب‌یزدی درباره ابزارهای لازم برای نشر فرهنگ وقف در جامعه، نخست در بیان خلاصه‌ای از ماهیت وقف اظهار کرد: وقف میراث گران‌بهای الهی برای رسیدن مؤمنان به سعادت اخروی و دنیوی است.

این کارشناس مذهبی کشورمان تصریح کرد: واقفانی که موقوفاتی را در جامعه در زمینه‌های مختلف ایجاد می‌کنند، در مسیری قدم می‌گذارند که نخست پیامبر گرامی اسلام (ص)، حضرت خدیجه (س)، حضرت فاطمه (س)، امام علی (ع) و امامان معصوم (ع) گام نهاده‌اند.

ادیب‌یزدی با تأکید بر اینکه وقف اقدامی ریشه‌ای در رفع خلأها و مشکلات زیربنایی جامعه است، اضافه کرد: وقف زیرساخت‌ها را در ابعاد مختلف از امور بیمارستانی گرفته تا مدرسه و دانشگاه و مراکز علمی و پژوهشی تقویت می‌کند.

این استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه وقف را باید در جامعه نهادینه کرد، رسانه‌های جمعی و نوشتاری را از ابزارهای مهمی معرفی فرهنگ وقف و تأثیرات آن در جامعه دانست و افزود: رسانه‌ها باید وقف را به جامعه بشناسانند.

ادیب‌یزدی با بیان اینکه صداوسیما به‌عنوان رسانه ملی نقشی مهم در نشر فرهنگ وقف و نهادینه کردن آن در جامعه دارد، تصریح کرد: رسانه ملی به‌آسانی در دسترس مردم قرار دارد و امروز باید برنامه‌هایی را به معرفی فرهنگ وقف اختصاص دهد و سریال‌هایی با این موضوع ساخته شود.

این کارشناس مذهبی کشورمان با تأکید بر اینکه اکنون اکثر مردم جامعه در فضای مجازی دنبال اطلاعات و اخبار هستند، اضافه کرد: انتقال اطلاعات در فضای مجازی با سرعت بالا انجام می‌شود و باید در این حوزه نیز ورود کرد.

انتهای پیام/

 

 

 

مربوطه به : فرهنگیاخبارپایگاهاخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :