کدخبر : 17406 |

مباحث قرآنی می تواند حلال تمامی معظلات و مشکلات جامعه باشد


حجت‌الاسلام مصایبی با اشاره به تاثیر مباحث قرآنی در جامعه، گفت: ما با ورود به مباحث قرانی و ترویج آن در اجتماع می‌توانیم تمامی معضلات و مشکلات موجود در جامعه را هموار کرده و در نتیجه حل کنیم؛ نشر معارف قرآنی و ورود چنین مباحثی به بطن خانواده از بسیاری از معضلات همچون طلاق، اعتیاد و… جلوگیری کرده و معنویت و ایمان را در جامعه توسعه می دهد.

به گزارش بقاع نیوز، حجت‌الاسلام علی مصایبی در خصوص مسائل طرح شده در نشست مدیران فرهنگی استان، اظهار کرد: این جلسه برای اولین بار بود که برگزار می‌شد و نماینده مردم تبریز آقای سعیدی نیز از کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در این جلسه حضور داشتند.

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری چنین جلساتی، ادامه داد: برگزاری این جلسه امر بسیار مبارکی بود و بسیاری از مسائل و مشکلات حوزه‌ی فرهنگی جامعه مطرح شده و دستگاه‌های فرهنگی استان به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

وی با اشاره به برکات برگزاری این جلسه بین مدیران فرهنگی استان، افزود: در این جلسه، توافق شد که نشست مدیران فرهنگی استان هر ماه برگزار شده و به صورت ماهانه نیز این جلسات ادامه یابند، این موضوع بسیار ارزشمند است و سبب طرح و بررسی مسائل و مشکلات فرهنگی موجود در جامعه می‌شود.

حجت‌الاسلام مصایبی با تاکید بر اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان نیز در این جلسه به بیان مسائل و مشکلات خود در حوزه‌ی مساجد، بقاع متبرکه و مباحث قرآنی پرداخت، یادآور شد: عدم تخصیص بودجه مشخص در این حوزه‌ها بسیار محسوس است و ما در این راستا هیچ بودجه‌ای را نداریم در حالی که فعالیت‌های انجام گرفته در حوزه‌ی مساجد، امام زادگان(ع) و همچنین امور قرآنی به طور صد در صدی کار فرهنگی است.

وی تاکید کرد: ما تخصیص و تعیین بودجه برای این حوزه‌ها را مطرح کرده و خواستار شدیم تا در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دفاع شود تا به تبع آن بتوانیم در حوزه‌های مذکور به نحو احسن ورود پیدا کرده و اقدامات موثری انجام دهیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به تاثیر معارف قرآنی در اصلاح جامعه، یادآور شد: ما اکنون نیز طبق تفاهم‌نامه‌ای، مربیان قرآنی به زندان‌ها فرستاده و به تبع آن نیز لمس می‌کنیم که معارف چه تاثیر به سزایی در اخلاقیات و رفتار زندانیان گذاشته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر چنانچه بودجه‌ای در این راستا تعیین شود از این رو ما نیز به تبع آن اقدامات بیشتر و بهتری را می توانیم در راستا اصلاح جامعه و همچنین ترویج معارف قرآنی انجام دهیم.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناوینفرهنگیاخبارپایگاهاخبارقرآنیاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :