کدخبر : 17306 |

مشارکت ۹ میلیارد تومانی مردم آذربایجان غربی در توسعه اعتاب مقدسه


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، یوسف افضلی گفت: در دومین جلسه هیأت امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان آذربایجان غربی که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه، استاندار، فرمانده سپاه و رئیس ستاد بازسازی استان برگزار شد، برای مشارکت در فیض توسعه حرم مطهر علوی، حرم مطهر امام حسین(ع) و حرم امامین عسکریین علیهم السلام اعلام آمادگی شد.

افضلی ادامه داد: با توجه به این اعلام آمادگی از سوی مردم دوستدار اهل بیت(ع) استان آذربایجان غربی، مصوب شد تا هزینه اجرای یک‌هزار مترمربع از طرح توسعه حرم مطهر علوی که به‌نام صحن و شبستان حضرت زهرا(س) در نجف در حال اجراست از سوی مردم استان تامین شود.

معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: همچنین مردم استان آذربایجان غربی متعهد شدند تا با تامین هزینه اجرای یک‌هزار متر مربع از طرح توسعه حرم مطهر امام حسین علیه السلام که فاز اول آن به‌نام صحن عقیله بنی هاشم(س) در حال اجراست، در این امر مقدس مشارکت کنند.

به گفته افضلی، توسعه حرم مطهر امامین عسکریین علیهم السلام در سامرا به وسعت دوکیلومتر مربع پروژه دیگری است که مردم محب اهل بیت(ع) استان آذربایجان غربی در آن مشارکت خواهند داشت.

براساس این گزارش، قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی نیز بر تسهیل امور جهت مشارکت خیرین استان در امر بازسازی عتبات عالیات به ویژه توسعه صحن حضرت فاطمه زهرا (س) تأکید کرد.

براساس این گزارش، قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: باید برای استفاده از ظرفیت خیرین و کمکهای مردمی در امر بازسازی عتبات عالیات به ویژه توسعه صحن حضرت فاطمه زهرا (س) فرهنگ‌سازی شود.

استاندار آذربایجان غربی افزود: توسعه و ساماندهی حرم مطهر ائمه معصومین (ع) از وظایف شیعیان است چرا که این اماکن مذهبی نقش مهمی در ترویج شعائر دینی و مذهبی بر عهده دارند.

وی گفت: ملت ایران نیز در میان مسلمانان علاقه و ارادت ویژه‌ای به اهل بیت(ع) دارند و این امر نیز نشان از اهمیت مردم کشورمان به مسائل دینی و مذهبی است.

مربوطه به : عتبات عالیات

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :