کدخبر : 17218 |

کمک ۷۵۰ میلیون ریالی مردم سرایان به عتبات عالیات


علی‌اصغر حسن‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات همزمان با استان در شهرستان‌های استان نیز تأسیس شد، اظهار داشت: از مهمترین اهداف تأسیس این نهاد بازسازی، تعمیر، مرمت، تخریب و ساخت مجدد حرمین شریفین است.

وی با اشاره به اینکه مردم سرایان از ابتدای امسال تاکنون ۷۵۰ میلیون ریال به ستاد بازسازی عتبات عالیات کمک کردند، اضافه کرد: از این میزان ۱۵۰ میلیون ریال کمک‌های نقدی و ۶۰ میلیون ریال در قالب کمک‌های غیر نقدی شامل بافت فرش است.

مسؤول ستاد بازسازی عتبات عالیات سرایان همچنین اعلام کرد: از ابتدای امسال ۴۰۰ نفر در رشته‌های کاشی‌کاری، جوشکاری، بنایی، سنگ‌کاری، برق‌کاری و امور متفرقه جهت خدمت به اعتاب مقدسه اعزام شدند.

حسین‌پور تصریح کرد: از ابتدای فعالیت ستاد بازسازی عتبات عالیات تا پایان سال ۹۴، مردم سرایان مبلغ دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای بازسازی عتبات عالیات اهدا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال ۲۵۰ مترمربع فرش توسط بافندگان شهرستان در راستای کمک به بازسازی ستاد عتبات عالیات بافته شده است، اضافه کرد: استقبال بانوان از این طرح باعث شده است که طی دو سال گذشته بیش از دو هزار و ۸۶۰ بافنده به صورت فصلی و دوره‌ای در این امر مشارکت داشته باشند.

مسؤول ستاد بازسازی عتبات عالیات سرایان با بیان اینکه خشکسالی‌های چند ساله در استان مانع از خدمت‌رسانی مردم به عتبات عالیات نشده است، خاطرنشان کرد: کمک‌های مردم سرایان در امر بازسازی عتبات عالیات نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۳۰ درصدی مواجه بوده است.

حسین‌پور با اشاره به اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات سرایان از آغاز فعالیت خود مقام‌های کشوری و استانی را از آن خود کرده است، توضیح داد: همچنین این ستاد در بحث اربعین امسال ۱۱۸ میلیون تومان و در سال گذشته ۸۳ میلیون تومان برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی هزینه کرده است.

مربوطه به : عتبات عالیات

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :