کدخبر : 17275 |

کمک ۱٫۵ میلیارد ریالی مردم کردستان برای بازسازی عتبات عالیات


حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کردستان، با اشاره به استقبال مردم اهل سنت وتشیع از اقدامات ستادبازسازی اظهار کرد: خیرین استان کردستان ۱٫۵ میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیری نقدی خود را برای باز سازی عتبات عالیات در ۹ ماه گذشته اهدا کردند.

به گزارش بقاع نیوز،رئیس ستادبازسازی عتبات عالیات استان کردستان افزود: از این میزان کمک های مردم یک میلیارد و ۲۰۰ میلیاون ریال کمک های نقدی و ۳۰۰ میلیون ریال کمک های غیر نقدی و طلاجات بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل  ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

حجت‌الاسلام سادات با اشاره به اینکه تا کنون ۵۰ نفر از نیروهای تخصصی و تبرئی به عتبات عالیات اعزام شده اند، بیان کرد: تا پایان سال جاری نیز ۵۰ نفر دیگر از متخصصان داوطلبی برای کمک به بازسازی عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

وی به اقدامات و فعالیت‌های ستاد در سال جاری اشاره و عنوان کرد: برای اولین بار امسال موکب استان کردستان در اربعین حسینی در کشور عراق مستقر شد که توانست رتبه اول کشور را در ارائه خدمات به زائران کسب کند.

رئیس ستادبازسازی عتبات عالیات استان کردستان اعلام کرد: در این موکب طی مدت ۱۵ روز ۳۰۰ هزار نفر از زائران حسینی پذیرایی و ۷۵ هزار نفر اسکان داده شدند.

وی به خدمات فرهنگی ارائه شده در این موکب اشاره کرد و افزود:  پنج هزار کتابچه زائر و ویژه نامه اربعین و پنج هزار نشریه تبیان به چهار زبان زنده دنیا بین زائران توزیع شد.

حجت الاسلام سادات میزان کمک‌های مردمی به این موکب را یک میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: در این راستا ۲۰ کامیون مواد غذایی و پتو و .. از استان کردستان به عراق منتقل شد.

وی افزود: ۳۰۰ نفز از خادمان موکب فدائیان ولایت استان کردستان متشکل از برادران اهل سنت و تشیع در این موکب به زائران اربعین حسینی خدمات ارائه دادند.

رئیس ستادبازسازی عتبات عالیات ورود بیرق امام حسین(ع) به استان کردستان را یکی دیگر از اقدامات ستاد دانست و یادآور شد: این بیرق در طول دو هفته در اقصی نقاط استان کردستان گردانده شد و مورد زیارت مردم استان قرار گرفت.

انتهای پیام/

مربوطه به : عتبات عالیاتأماكن مذهبياخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :