کدخبر : 17293 |

برگزاری جشن انقلاب در مساجد کوهبنان


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از خبرگزاری فارس از کوهبنان، حجت‎الاسلام عباس جعفری بعد از ظهر امروز در دومین جلسه ستاد دهه فجر شهرستان اظهار داشت: در بهمن ماه سال ۵۷ مبارزه مردم علیه حکومت پهلوی به اوج خود رسید به‎طوری که با حمایت جدی از حضرت امام (ره) به اعتصاب‎ها و اعتراض‎های گسترده علیه این حکومت مبادرت ورزیدند.

وی بیان داشت: این در حالی است که عمال رژیم پهلوی اقدام به کشتار انقلابیون کردند و بختیار هم به خیال واهی خویش از ورود حضرت امام (ره) به کشور ممانعت می‎کرد که بستن فرودگاه به دلیل نقص فنی از جمله ترفندهای او بود.

جعفری تصریح کرد: در کنار تمام این ترفندها مردم همچنان با لبیک به فرمان امام راحل در صحنه ماندند تا اینکه روز ۱۲ بهمن ماه هواپیمای حامل ایشان وارد کشور شد و در میان انبوه جمعیت به بهشت زهرای تهران رفت.

وی افزود: در نخستین روزهای پیروزی انقلاب حضرت امام خمینی (ره) اقدام به تشکیل دولت موقت کرد و دولت بختیار را غیر قانونی دانست که در حقیقت زمینه برای پیروزی انقلاب فراهم شد.

جعفری عنوان کرد: روز ۲۲ بهمن ماه آخرین پایگاه‎های عمال رژیم پهلوی فرو ریخت و با استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی فصل نوینی در تاریخ این مرز و بوم گشوده شد.

رئیس ستاد دهه فجر شهرستان کوهبنان ادامه داد: باید لحظه ورود حضرت امام (ره) روز ۱۲ بهمن ماه جشن بزرگ و به یاد ماندنی همراه با اجرای برنامه‎های فرهنگی و هنری، نواختن زنگ انقلاب در مدارس، برپایی ایستگاه‎های صلواتی و نصب پرچم و پلاکارد همراه با چراغانی معابر، میدان‎ها، سردرب اداره‎ها و … به بهترین شکل ممکن انجام شود.

وی ابراز داشت: همچنین باید برنامه‎ریزی شود تا در ایام‎الله دهه فجر هر شب در یکی از مساجد شهرستان جشن انقلاب همراه با اجرای برنامه‎های فرهنگی و هنری اجرا و دستاوردها و خدمات ارائه شده برای مردم تبیین شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از فارس، دومین جلسه ستاد دهه فجر شهرستان کوهبنان با حضور امام جمعه، فرماندار، دبیر ستاد و مسؤولان کمیته‎ها در محل دفتر امام جمعه برگزار و در زمینه برنامه‎های قابل اجرا در این دهه تصمیم‎هایی اتخاذ شد.

مربوطه به : مساجد

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :