کدخبر : 17184 |

اهدا نشدن زمین برای صحن امام رضا(ع) در حرم امامین کاظمین(ع)


جعفر دهنوی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، گفت: ساخت گنبد امیرالمومنین(ع) و فعالیت ساخت صحن حضرت زهرا(س) و احداث صحن عقیله بنی‌هاشم(ع) در باب‌القبله حرم امام حسین(ع) بر عهده ستاد عتبات عالیات مرکزی است که جمع‌آوری وجوهات و نذورات مردم از سراسر استان‌ها بر عهده ستادهای عتبات استان‌های مختلف است.
وی با اشاره به اینکه در پروژه کربلا در موضوع توسعه دور ضریح امام حسین(ع) نیز ستاد عتبات عالیات کرمان فعالیت می‌کند، عنوان کرد: در پروژه حضرت زهرا(س) و صحن عقیله بنی‌هاشم(ع) نیز فعالیت‌هایی در دست اقدام است، علاوه بر این، درب‌های حضرت علی‌(ع) در نجف ساخته شده و ایوان امام موسی‌بن جعفر(ع) و درب‌های ورود باب‌المراد، باب‌القریش و باب‌القبله نیز در مشهد ساخته شده است.
دهنوی با بیان اینکه چهار درب طلا در مشهد در حال تکمیل است که طی سه ماه باقی مانده تکمیل شده و به کاظمین فرستاده می‌شود، ابراز کرد: اما صحن امام رضا(ع) در حرم امامین کاظمین(ع)، مراحل پیشرفتش را طی نکرده، زیرا پس از انعقاد قرارداد زمینی به ما اهدا نشده است.
وی ادامه داد: در سامرا نیز کار به شکل مستمری برای توسعه حرم پیگیری می‌شود، همچنین در سوریه در حرم حضرت زینب(س) ساعت‌های درب‌ ورودی در حال اتمام است.
دهنوی گفت: پروژه توسعه حرم حضرت زینب(س) و رواق زیرین حرم حضرت رقیه(س) نیز به همت ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی در حال پیگیری است.

مربوطه به : عتبات عالیات

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :