کدخبر : 17119 |

راه اندازی کتابخانه های کوچک در سطح شهرستان فردیس/ اجرای طرح مشارکتی کتابخانه ها و ندامتگاه ها


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گلشن شیر محمدی مدیر کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس در گفت و گو با خبرنگارفردیسان گفت: یکی از فعالیت های فرهنگی در انجمن کتابخانه هاشناسایی مکان های فاقد  کتابخانه است که در دستور کار قرار گرفته است.

شیرمحمدی در خصوص رفع کمبود کتابخانه ها در سطح شهر افزود: سعی داریم با کمک از مساجد و ساختمان های دولتی و تأمین همه جانبه این مکان ها را به کتابخانه های کوچک در سطح شهر تبدیل کنیم و فرهنگ کتابخوانی را رواج دهیم.

وی تاکید کرد: تغییر دادن آمار پایین ترین سرانه مطالعه کشور از بزرگترین و مهم ترین اهداف مجموعه انجمن کتابخانه هاست و سعی داریم با فرهنگ سازی مناسب این امر را تحت شعاع قرار دهیم.

مدیر کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس از اجرای طرح مشارکتی کتابخانه ها و ندامتگاه ها خبرداد و گفت : در حال تعامل با ندامتگاه ها هستیم و طی طرح مشارکتی سعی به تبادل کتاب مورد نیاز طرفین و تزریق آنها به مجموعه های کتابخانه و ندامتگاه را داریم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: طی جلسات برگزار شده توسط انجمن کتابخانه ها شهرستان فردیس عوامل مهم فرهنگی را به برنامه های کوتاه مدت،بلند مدت ومیان مدت تقسیم بندی شده است و انجام فعالیت ها را تقسیم بندی کرده ایم.

مربوطه به : مساجد

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :