کدخبر : 17127 |

درصدد برپایی دولت دینی و مذهبی نیستیم


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از «شیعه نیوز»، آیت الله سید عبدالله الغریفی از علمای ارشد شیعه بحرین، شب گذشته در جمع نمازگزاران مسجد امام صادق(علیه السلام) منطقه قفول این کشور، ایستادگی در برابر پسرفت اخلاقی، اجتماعی و سیاسی را وظیفه ای شرعی توصیف کرد و گفت: این وظیفه به دو صورت فردی در صورت تأثیر و جمعی در صورت عدم تاثیر شیوه فردی انجام می گیرد. هر که از این راه کوتاه بیاید و وظیفه خود را انجام ندهد، گناهکار است.

وی افزود: مطمئنا برخی افراد و جریان ها در این راه سنگ اندازی کرده و هراس و ناامیدی را در دل اصلاح طلبان گسترش می دهند تا پروژه اصلاح جامعه ناکام بماند. هیچ جامعه ای از وجود این افراد که گاهی در پوشش خیرخواه ظاهر می شوند، عاری نیست و آنان خطر بزرگی برای ادای وظیفه دینی و اجتماعی و سیاسی به شمار می آیند.

این عالم بحرینی با اشاره به شیوه های مورد استفاده این افراد تصریح کرد: آنان گاهی به بزرگنمایی فساد پرداخته و می گویند مقابله با این فساد غیرممکن است و از سوی دیگر امکانات و قدرت اصلاح جویان را ناچیز جلوه می دهند. هدف از این مسائل نیز تضعیف روحیه و شکست  اراده کسانی است که می خواهند جامعه را اصلاح کنند.

آیت الله غریفی از جنگ روانی نوین علیه خیرخواهان جامعه یاد کرد و اظهار داشت: هدف قرار دادن مصلحان جامعه به هجمه و جنگ روانی علیه کشورها و ملت ها و گروه های دینی و اجتماعی و سیاسی فراتر رفته است و بر این اساس بود که وطن ها سرقت، ملت ها کشته و گروه ها محاصره شدند.

وی درباره جنگ روانی شدید علیه مسلمانان در ابتدای اعلام رسالت الهی گفت: مومنان هیچگاه تحت تاثیر این جنگ قرار نگرفته و با قدرت و صبر و ثبات در برابر دشمنان ایستادند چرا که آنان به خداوند متعال توکل داشته و هر که به خداوند متعال توکل و اعتماد داشته باشد از یاری الهی برخوردار خواهد شد.

این عالم بحرینی ادامه داد: این ایمان الهی سبب گسترش امنیت در جهان، حفظ خون و ناموس و مال مردم و محافظت از کشورها خواهد شد. حالت های تعصب و دشمنی و کینه توزی، خشونت و تندروی و تروریسم، فتنه و بحران و همچنین ظلم و فساد در نقطه مقابل ایمان قرار دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان مطالبات ملت بحرین پرداخت و تأکید کرد: ما هیچگاه در پی برپایی دولت دینی مذهبی نظیر ولایت فقیه و دولت خلافت نبودیم. ما دولت شهروند، عدالت، مساوات و قانون محور را خواستاریم و هیچ کس با این خواسته ها اختلاف ندارد.

آیت الله غریفی با اشاره به اینکه اختلاف در این زمینه با گفت وگو حل و فصل می شود، ادامه داد: اگر نیت صادقانه در کشور وجود نداشته باشد نمی توان نسبت به اصلاح و تغییر و پیشرفت جامعه امیدوار بود و بحران همچنان بر کشور حاکم خواهد ماند.

مربوطه به : آخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :