کدخبر : 17094 |

برپایی نماز جمعه و جماعت اتحاد مسلمانان را به دشمنان نشان می‌دهد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، کامل گلباغی، مسئول دبیرخانه هیأت نظارت بر کانون‌های فرهنگی – هنری مساجد کردستان امروز، ۲۵ دی ماه در چهارمین جلسه شورای اقامه نماز ارشاد کردستان که در سالن جلسات این اداره کل با حضور اعضای آن در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: مسلمان باید اهل مسجد بوده و همواره نماز گزار باشد و در ادای این فریضه الهی هیچ کوتاهی نکند.

وی با اشاره به اینکه به جای آوردن پنج بار نماز در طول روز باعث ارتباط بیشتر با خداوند می‌شود، افزود: نماز پل ارتباطی مسلمانان با خداوند بوده و جامعه را از ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی مصون می‌دارد.

مسئول دبیرخانه هیأت نظارت بر کانون‌های فرهنگی – هنری مساجد کردستان با تأکید بر اینکه ما مسلمانان در انجام  این فریضه الهی نباید کوتاهی کنیم، اعلام کرد: هر فرد مسلمان برای اقامه نماز باید حساسیت ویژه‌ای از خود نشان دهد چراکه این فریضه الهی از واجبات دین اسلام است. 

وی اقامه نمازهای روزانه و نماز جمعه را از جمله واجبات دینی دانست و بیان کرد: اعضای کانون‌های فرهنگی – هنری مساجد باید به برپایی اقامه نماز جمعه و جماعت بیشتر اهتمام ورزند.

گلباغی با اشاره به اهمیت حضور پرشور در نماز جمعه جماعت یادآور شد: برپایی نماز جمعه و جماعت اتحاد و همبستگی مسلمانان را به دشمنان نشان می‌دهد که در این راستا همگان باید همواره در حفظ این اتحاد کوشا باشیم.   

مربوطه به : مساجد

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :