کدخبر : 17167 |

اهداء ۲۲ قطعه فرش کارگاه عتبات عالیات بشرویه به صحن حضرت زهرا در نجف


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پیام بشرویه ، کمک به عتبات عالیات یکی از برنامه های موفق جمهوری اسلامی ایران در چند ساله اخیر بوده است که این مهم با همت مردم مومن و متدین به تحقق پیوسته است.

 

"حجت الاسلام علی اکبر حدادیان " در گفتگوی خبری با  پیام بشرویه ،  و در حاشیه  اتمام بافت دو قطعه فرش ۱۸ متری در کارگاه قتالی بافی ستاد بازسازی عتبات عالیات بشرویه خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تاسیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان بشرویه تا کنون هر ساله به همت و یاری مردم این شهرستان بالاترین رقم اهدائی کمک ها به عتبات عالیات به نسبت سرانه جمعیتی به بشرویه اختصاص یافته است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان بشرویه راه اندازی کارگاه های قالی بافی را فعالیت موثر و موفق برشمرد و گفت:یکی از برنامه های ستاد عتبات عالیات در راستای ایجاد فضایی برای خدمت به دستگاه اهل بیت توسط بانوان ، راه اندازی کارگاه قالبگی بافی در بشرویه بود که از سال ۹۳ این طرح با  ایجاد ۳ کارگاه شروع شد.

 

وی افزود: از سال تاسیس تا کنون ۲۲ تخته فرش توسط بانوان ولایی شهرستان بشرویه بافته شده است و به همت بانی خیر و نیکوکار آقای خاکساری ،منزلی با امکانات کامل برای تجمیع کارگاه های قالی بافی داده شده است.

 

حدادیان با اشاره به اینکه  در حال حاضر ۸ کارگاه قالی بافی در سطح شهر و روستاها در حال فعالیت است بیان کرد: ۸کارگاه قالی باقی ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستات بشرویه در دو بخش مرکزی، ارسک و روستاهای رقه و روستاهای دیگر در حال فعالیت است .

 

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان بشرویه افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون نیز ۵۰ متر فرش توسط بانوان خیرمند بافته شده و مجدد ۲ کارگاه  دیگر برای آغاز فعالیت نصب میشود.

وی با اشاره به اینکه بهنرین راه برای منبع درامد ستاد بازسازی عتبات عالیات در حال حاضر فروش فرش های این کارگاه ها است بیان کرد:۱۳ قطعه فرش بافته شده توسط بانوان خیرمند بشرویه برای فروش در شرکت فرش موجود است.

 

حدادیان همچنین از کمک های میلیونی خیرین بشرویه هم خبر داد و گفت:از سال جاری تا کنون ۲۸ میلیون تومان وجه نقد توسط خیرین بشرویه به همراه مقداری طلا برای ساخت صحن حضرت زهرا در نجف اشرف اهدا شده است.

 

مربوطه به : عتبات عالیات

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :