کدخبر : 17030 |

اعلام ویژه‌برنامه‌های دهه فجر کمیته مساجد و تقریب مذاهب سیستان وبلوچستان


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن( ایکنا) از سیستان وبلوچستان، به نقل از روابط عمومی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام مهدی پودینه، صبح امروز در نشست اعضای کمیته مساجد و تقریب مذاهب دهه فجر استان، بیان کرد: مراسم جشن و بزرگداشت ایام الله دهه فجر در ۱۰ مسجد تشیع و تسنن حاشیه شهر زاهدان برگزار می‌شود.
سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان افزود: تدبیری اندیشیده شده تا در  مراسمات جشن و بزرگداشت ایام الله دهه فجر در مساجد مسئولان اجرایی حضور داشته باشند تا مشکلات پیرامون محله ای که مسجد در آن واقع شده مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
وی تصریح کرد: کمیته مساجد و تقریب مذاهب در دورترین نقاط استان از جمله نقطه صفر مرزی ایران و پاکستان در ایام الله دهه فجر ویژه برنامه دارد.
پودینه ادامه داد: همچنین مسابقه انشانویسی و نقاشی با موضوع نقش مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی برای دانش آموزان مقطع دبیرستان و دیدار با خانواده های معظم شهدا پیش بینی شده است.
وی از تزئین سر درب ورودی مساجد در ایام الله دهه فجر خبر داد و اظهار کرد: از ظرفیت مردم برای مشارکت در ویژه برنامه های کمیته مساجد و تقریب مذاهب استفاده می شود.
سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان با بیان اینکه مساجد در شکل گیری انقلاب نقش مهی داشتند، یادآور شد: مساجد یکی از محوری ترین پایگاه ها و خاستگاه شکل گیری انقلاب مکتبی ایران است.

مربوطه به : مساجد

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :