کدخبر : 16993 |

برجام آفتی برای کشور و ملت بود که دستاوردش در برابر ضایعاتش ناچیز است/گفتمان ولایت؛ بهترین گفتمان برای اداره کشور


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  مشکات برین نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد در خطبه های امروز نماز جمعه ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی پیرامون مسئله برجام گفت:برجام یک آفت برای این کشور و ملت است و دستاوردش در برابر ضایعاتش به مراتب ناچیز است.

مسئولان هر چه سریع‌تر مسئله برجام را خاتمه بدهند و به درون بپردازند

حجت الاسلام والمسلمین نکونام افزود: مسئله دیگر شما دارید رصد می کنید مسئله برجام را. این روزها دو مرتبه نشستن و جلسه ای شکل دادن به عنوان این که نقض عهد را به آمریکایی ها بفهمانند که تو نقض عهد کردی ولی متاسفانه قبول نکردند. باز هم توطئه کرد. باز هم با انواع حِیل از زیر این قضیه هم گریخت و ماند همین جور مسئله. در دست انداز افتاده است. مسئله متاسفانه پیچیده شده است و حلش هم به سادگی نیست.

برجام یک آفت است برای این کشور و ملت و دستاوردش در برابر ضایعاتش به مراتب ناچیز است

وی تاکید کرد: انشالله با تدبیر مقام رهبری و عنایتی که مسئولان به فرامین حضرت آقا داشته باشند و مطالبه ای که مردم دارند انشالله این قضیه به زودی حل می شود و شَّر این‌ها[آمریکایی‌ها] کم می شود اما این درس عبرت باشد که این جمله را من این جا می گویم که بماند در تاریخ که البته من تنها نیستم که این جمله را می گویم و رهبری و دیگران بارها به تعابیرمختلف بیان کردند که بدانیم برجام یک آفت است برای این کشور و ملت و دستاوردش در برابر ضایعاتش به مراتب ناچیز است.

امام جمعه شهرکرد گفت: آن چه که ما دل بسته‌ایم به آن در برابر آن چه که از دست دادیم ناچیز است. منتهی هنوز وقتش نرسیده است که پرده ها کنار برود. در آینده بیشتر حقایق مشخص خواهد شد. مسائل رو می شود. امیدوار هستیم قبل از این که به مشکلات عدیده برسیم و بیش از این ضایعات را شاهد باشیم، مسئولان و دست اندرکاران با سرعت وارد شوند و این مسئله را جمع کنند. با سرعت وارد شوند مسئله برجام را خاتمه بدهند و به درون بپردازند.

وی تصریح کرد: این که بیرونی ها چیزی به ما بدهند همه این را می دانید برادران و خواهران این حرف شماها است بیرونی ها هر چه به ما بدهند، ریش و قیچی دست خودشان است. هر کاری که بخواهند می کنند. هر جور می خواهند ما را می چرخوانند. تا ما مسائل دست خودمان نباشد و تا خودمان مولّد نباشیم. تا خودمان تصمیم گیر نباشیم تا خودمان اداره امورمان را عهده دار نشویم فایده ندارد.

وی افزود: باید قطع امیدکرد از بیرون تا انقلاب انشالله به مدد پروردگار و به حول قوه الهی به آن جایی که باید برسد، برسد. این نکته اساسی است که امیدوار هستیم انشاالله هر چه زودتر این فضا به مدد پروردگار این فضا عملیاتی شود و روی آوردن به اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی همگانی و عملیاتی و در جامعه عینت پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ارتحال آیت الله هاشمی گفت: این شخصیت بزرگ، مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، شخصیت عظیم القدری که انصافا حق بزرگی به گردن نظام و انقلاب در قبل از انقلاب و بعد از انقلاب دارد و خدمات قابل توجه و مردم هم انصافا به لحاظ همین این خدماتی که صورت داده قدردانی کردند در همه جای کشور، حتی در مناطق کوچک به یاد این عزیز دورهم نشستن و مجلس گرفتن و در تشییع جنازه‌اش حضور فعالانه و ارزشمند داشتند.

وی افزود: خب این ها نکات مهمی است. این ها برای مردم ما ارزش است. قدردان هستند. چهره های خودشان می دانند. خادمان خودشان را می دانند.

Image result for ‫نماز جمعه شهرکرد‬‎

خناسان و دست های مرموز همیشه است که می خواهند در کشور فتنه کنند

نکونام با اشاره به پیام رهبری در این خصوص تصریح کرد: پیام بسیار ارزشمند مقام رهبری که در این رابطه داشتند و تعابیر خیلی زیبا. رفیق دیرین. هم سنگر و همگام دوران مبارزات. همکار، همکار نزدیک در سال های متمادی در جمهوری اسلامی. همرز و سابقه همکاری به ۵۹ سال می رسد. از نسل اول مبارزان ضد ستم شاهی بودن. دارای هوش وافر. صمیمیت کم نظیر و از رنج دیده های راه پر خطر و پر افتخار و فقدان او به عنوان یک غم جان‌کاه و این که شخصیت دیگری را نمی شناسم که تجربه‌ای مشترکچنین در دراز مدت در نشیب و فرازها داشته باشم. ضخصیتی با عظمت. این ها تعابیری بود که حضرت آقا داشتند.

وی افزود: البته به یک نکته هم اشاره شد که خیلی مهم است آن خناسی ها و نکته دوم که باز مهم است اختلاف نظرها و سلایق و اجتهادها. این دو مسئله خیلی مهم است که باید همیشه مراقب آن باشیم.

نکونام بیان داشت: اولا خناسی ها همیشه است. دست های مرموز همیشه است که می خواهند در کشور فتنه کنند و شکاف ایجاد کنند و اذهان مردم را مشوه و چهره ها را مخدوش کنند و آسیب بزنند. مراقب خناسان همیشه باید بود. مراقب فتنه گران همیشه باید بود. این یک مسئله.

وی افزود: مسئله دوم. اختلاف نظرها. خب اختلاف نظرها چیز خوبی است و باید باشد. اجتهادها چیز خوبی است و باید باشد اما نکته مهم این جا است که عزیزان من اختلاف نظرها و اجتهاد حد و اندازه دارد. هر انسانی حق دارد نظری داشته باشد. حق دارد در یک مسئله ای اجتهاد کند. این اشکالی ندارد. ولی این که تلاش کند اجتهاد خودش را بر رهبر تحمیل کند، این حق را ندارد. بر ولی امر تحمیل کند این  حق را ندارد. این که بخواهد نظرهای خودش و سلایق خودش را بر جامعه و امامت مسلمین تحمیل کند و به یک گفتمان تبدیل کند این حق را کسی ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: گفتمان در جامعه یکی است. اگر باید جامعه راه خودش را درست دنبال کند، درست به مقصد برسد یک گفتمان باید در جامعه حاکم باشد. گفتمان مطرح باشد، فراوان گفتمان مطرح باشد هیچ اشکالی ندارد ولی گفتمان حاکم یکی است. تحمیل گفتمان ها بر گفتمان حاکم آسیب می زند. بعضی ها این گونه هستند متاسفانه. بعضی از فتنه گران این گونه بودند. بعضی از خناسان این گونه بودند و الان هم هستند. بعضی ها الان هستند می خواهند گفتمان مرض آلود خودشان را تحمیل کنند به نظام. گفتمان سیاست خارجی را، گفتمان اقتصادی را. گفتمان های مختلفی در عرصه های مختلف داخلی این ها را می خواهند تحمیل کنند. کما این که در برخی از جاها تحمیل کردند.

مذاکره با آمریکا از تحمیل های بر رهبری است

وی گفت: همین مسئله برجام یکی از تحمیل ها بر رهبری بود تعارف که نداریم. مذاکره با آمریکا از تحمیل های بر رهبری است. چرا می گویم تحمیل است چون بارها شما شنیده اید که رهبری هیچ گاه موافق مذاکره با آمریکا و امثال این ها نبودند.

امام جمعه شهرکرد تاکید کرد: آفات مذاکرات را بارها گفته بودند که مذاکره با این ها چه آفاتی داردمنتهی هی اصرار کردند که بریم سرمیز مذاکره بنشینیم و مسئله حل کنیم و یک بار رفتند نشستند و آن آسیب ها و خب پلمپ به دستور آقا شکسته شد در همان دولتی که آن پلمپ زده شد. دو مرتبه تحمیل کردند تا به این جا رسیدند که شما شاهد آن هستید. این ها گفتمان تحمیلی است و آسیب به نظام می رساند. این را همه باید بدانند.

Image result for ‫نماز جمعه شهرکرد‬‎

یک گفتمان برجامعه باید حاکم باشد و آن گفتمان ولی امر مسلمین است

وی با بیان اینکه یک گفتمان برجامعه باید حاکم باشد و آن گفتمان ولی امر مسلمین است تصریح کرد: گفتمانی است که ولی فقیه رهبر جامعه اسلامی با تاسی از اسلام و قرآن و اسلام ناب می گیرد و به جامعه تزریق می کند. این استبداد نیست. این نامش را استبداد نگذارند چون بالاخره آن گفتمانی که رهبری مطرح می کند همراه با مشورت و واقعیات درون نظان و همراه با اجتهاد اسلامی و فقاهت و مصالح جامعه اسلامی است. این گفتمان گفتمان غالب باید باشد. این مهم است. این یکی از ضایعاتی است که متاسفانه در مراحل مختلف شاهد آن بودیم و باید مرقب باشیم که گفتمان یکم چیز و طرح مسائل و اندیشه آزاد. تحمل و سعه صدر داشته باشیم.

وی گفت: مرحوم آقای هاشمی از کسانی بود که سعه صدر فوق العاده ای داشت در این جهت. خودش هم نظرهایی داشت اما در نهایت خودش با صراحت این را بیان کرد من در مجلس ترحیم شان این را بیان کردم که خودشان با صراحت بیان کردند که من نظرهای داشتم اما اختلاف نظرم با آقا را حل کردم. رفتم نشستم به آقا گفتم آقا شما نظر دارید و من هم نظر دارم اگر نظر من را پذیرفتید چه بهتر. نپذیرفتید این نیست که باید بگویم نظر من حاکم شود چرا اگر نظر من حاکم شود من در پیشگاه خدا پاسخ ندارم.

نکونام تاکید کرد: ما که عددی نیستیم در پیشگاه خدا اما اگر نظر شما حاکم شد در پیشگاه خدا همه حجت داریم. نظر ولی امر و رهبر است و خدا امر کرده که از نظر رهبر تبعیت کنید. بنابراین همه از نظر رهبر تبعیت کنیم. این عین تعبیری بود که من خودم با گوش خودم شنیدم و از تلوزیون هم پخش شد و فراوان هم شنیدید معنا را. نظر رهبر را اطاعت کردن حجت الهی و پیروی از حجت الهی است اما نظر این و آن را دنبال کردن در پیش گاه خدا انسان پاسخی ندارد. شرمنده می شود در محضر خدا. باید بمانیم.

وی گفت: بنابراین این گفتمان ها را مراقب باشیم و ضایعات در مسیر انقلاب را پیوندمان و همدلی مان و همراهی ما و ولایت پذیریمان و ولایت مداری مان روز به روز افزایش پیدا کند.

مربوطه به : آخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :