کدخبر : 16927 |

انتقاد امام جمعه آباده از ضعف کار فرهنگی در مساجد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از آباده نما ؛ هیئت‌امنای کانون مداحان و شاعران آئینی شهرستان آباده در آستانه آغاز دومین سال فعالیت خود با حجت الاسلام  موسوی خراسانی امام جمعه آباده دیدار کردند.

امام جمعه آباده در این دیدار  با اشاره به جایگاه مهم کانون مداحان و شاعران آیینی گفت: کانون زمانی عملکرد قابل قبولی دارد که، بتواند جوانان مستعد را جذب کند.

 وی با انتقاد از عدم فعالیت‌های جوان پسند در مساجد شهرستان گفت: کانون مداحان پتانسیل خوبی برای این امر دارد که باید به آن توجه شود و از این طریق جوانان را جذب مساجدکرد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی خراسانی ادامه داد: در صورت امکان مجموعه کتاب‌های غنی شعر و آموزش مداحی از اساتید طراز اول کشور در اختیار مادحین این شهرستان قرار بگیرد تا علاوه بر افزایش سطح معلومات اطلاعات خود را به روز رسانی کنند.

وی با انتقاد از برخی از سبک‌های عزاداری خاطرنشان کرد: قرار نیست که در شهرستان آباده از سایر شهرهای دیگر تقلید کنیم و عزاداری‌های افراطی را باب کنیم این شهر، شهر فرهنگی است و مداحان باید در ارائه محتوا بسیار دقت داشته باشد زیرا مخاطبان امروزی درک  نسبتاً بالایی دارند.

 حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی کانون مداحان را یک بازوی اجرایی قوی  برای نشر معارف دینی  در شهرستان است که در حیطه خودش نظیر ندارد.

امام جمعه آباده با بیان اینکه در شهرمان استعدادهای خوبی در زمینه‌ی مداحی وجود دارد گفت: مداح باید با بصیرت مؤمن خوش ذوق و هنرمند باشد.

 اهمیت جایگاه مداحان را این‌گونه تشریح کرد که مداحان در جلساتی می‌روند که عده‌ای از اقشار مختلف مردم با انتخاب خود پای جلسه مداحی می‌آیند و توقع دارند از محتوای ارائه شده معاف دینی خود را ارتقا دهند.

لازم به ذکر است در ابتدای جلسه عبدالمجید نعمت اللهی مسؤول کانون مداحان و شاعران آئینی شهرستان آباده گزارش یک ساله‌ای از عملکرد کانون ارائه داد. شایان ذکر است کانون مداحان و شاعران آئینی شهرستان آباده یکی از زیر مجموعه‌های سازمان تبلیغات اسلامی است.

مربوطه به : مساجد

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :