کدخبر : 16922 |

روحانیون عامل وحدت و اتحاد مساجد، مردم و پایگاه‌های بسیج هستند


آیت الله علوی گرگانیبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، آیت‌الله محمدعلی علوی‌گرگانی در دیدار با رئیس و معاونان سازمان بسیج مساجد و محلات کشور با اشاره به از هم‌پاشیدگی گروه‌ها و تشکل‌های اسلامی و مردمی کشور‌ اظهار داشت: این گروه‌ها که هدفشان اعتلای مردم و تبیین معارف اسلامی است باید با یکدیگر در ارتباط بوده و تلاش‌های شما در احقاق این مهم قابل‌تحسین است.

وی با بیان ضرورت ارتباط و همبستگی گروه‌های اسلامی با یکدیگر، افزود: به‌منظور نتیجه‌بخش بودن اقدامات و تلاش‌ها، گروه‌ها و تشکل‌ها باید با یکدیگر در ارتباط بوده تا تأثیرگذاری لازم را در موقعیت‌های حساس داشته باشند.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه شرایط جامعه همواره یکنواخت نیست، گفت: ارتباط مؤثر در این زمینه باید به‌سرعت شکل بگیرد و ائمه جماعات بهترین محوریت برای تحقق این مهم هستند، آن‌ها باید مسئولیت‌پذیر بوده و با دلسوزی در راستای شکل‌گیری ارتباط مؤثر گام بردارند.

وی بابیان نقش محوری امامان جمعه در مساجد‌ خاطرنشان کرد: مردم ما بهترین مردم هستند و اگر امامان جمعه دارای نظم و انضباط و مدیریت لازم و کافی باشند، می‌توانند مردم دلسوز نظام را رهبری و هدایت کنند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی تعداد کم روحانیون دلسوز را عامل از هم‌گسستگی مساجد و پایگاه‌ها برشمرد و تصریح کرد: یکی از مشکلات مهم کشور در حال حاضر، کم بودن روحانیون مؤثر و دلسوزی است تا به دغدغه‌های نظام پرداخته و در راستای وحدت مساجد تلاش کنند.

وی با تأکید بر اینکه روحانیون عامل اتحاد و از هم گسستگی مساجد، مردم و پایگاه‌های بسیج هستند، خاطرنشان کرد: روحانیون باید بدانند اگر با یکدیگر متحد شده و به راهنمایی و هدایت مردم بپردازند، می‌توانند تمامی مسائل جامعه را به‌خوبی برطرف کرده و از پس تمامی مشکلات برآیند.

مربوطه به : مساجد

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :