کدخبر : 16907 |

راه‌اندازی دفتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» با حضور فعالان فرهنگی در ارومیه


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه، احد هوشمند عصر امروز در آئین هماهنگی فعالیت‌های حوزه هنری استان که در ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: دفتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» در ارومیه با حضور مقامات، فعالان فرهنگی و رسانه‌ها افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۶ دی ماه سال جاری با حضور مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور در واحد نمایش این مجموعه در آذربایجان غربی این دفتر راه‌اندازی می‌شود، از همه فعالان فرهنگی و هنری برای حضور در این مراسم دعوت به عمل آورد.

سرپرست حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی لزوم تلاش برای ایجاد یک بستر مناسب برای تولید تئاترهای مردمی و ارزشی، اهتمام برای کشف استعدادهای جوان و هنرمند در مساجد را مورد تاکید قرار داد و یادآوری کرد: توجه به مساجد ضروری است.

وی با بیان اینکه مساجد به عنوان یکی از پایگاه‌های مهم رشد و توسعه فرهنگی و هنری در جامعه به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: از اهداف اصلی گشایش دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در مراکز استانی این است، که مساجد در کانون توجه قرار گیرند.

هوشمند با بیان اینکه دفتر تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» بیش از این در کردستان، فارس،قزوین، زنجان و مازندران افتتاح شده است، برای توفیق یافتن این سری برنامه‌ها در آذربایجان غربی و با همت هنرمندان ابراز امیدواری کرد.

سرپرست حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه هفتمین جشنواره فیلم‌های مردمی عمار پانزدهم دی ماه امسال با نمایش فیلم«مادرانه» آغاز به کار کرد، گفت: برای جلب توجه آحاد مردم به فیلم‌های ارزشی باید تلاش کرد.

وی با بیان اینکه در این دوره از جشنواره بیش از ۳۸ عنوان فیلم در قالب داستانی، مستند و نماهنگ با موضوع‌های مختلف به معرض نمایش گذاشته می‌شود، بیان داشت: مباحثی نظیر سبک زندگی، اقتصاد مقاومتی، مدافعان حرم، بیداری اسلامی، تقویت روحیه جهادی، فتنه ۸۸ و استکبارستیزی از جمله موضوع‌ها است.

هوشمند با بیان اینکه سراسر آذربایجان غربی مردم عادی و ادارات در سالن‌ها، اماکن عمومی و خصوصی تا آخر سال جاری این فیلم‌ها را می‌توانند تماشا کنند، برای استقبال پرشور اقشار مختلف مردم از این سری تولیدات ارزشی و فرهنگی ابراز امیدواری کرد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی تلاش برای اکران مردمی در جشنواره عمار نمایش داوطلبانه فیلم‌های سینمایی انقلاب برای مردم را یک اقدام ارزشمند دانست و بیان داشت: فعالان عرصه فرهنگی و دینی در این زمینه پیشگام شده‌اند.

مربوطه به : مساجد

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :