کدخبر : 16916 |

تبدیل بندر بحرکان هندیجان به منطقه گردشگری خوزستان/ باید در توزیع آب عدالت برقرار شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از خبرگزاری فارس از هندیجان، غلامرضا شریعتی امشب در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور فرماندار، امام جمعه، مسؤولان ادارات وهیات همراه که در محل فرمانداری برگزار شد اظهار کرد: این شهرستان دارای ظرفیت‌های بالای برای رونق وتوسعه است.

استاندار خوزستان در ادامه افزود: باید همه ما مسؤولان استانی و شهرستانی برای رفع مشکلات مردم و پیشرفت منطقه دست به دست هم بدهیم و با هم فکری مشکلات مردم را به حداقل برسانیم.

وی تصریح کرد: عمده مشکلات مردم این شهرستان یکی مشکل آب کشاورزی است که حقیقتا همه ما باید برای حل این مشکل قدم اساسی را برداریم و دیگری مشکل گمرک و صیادی است.

شریعتی خاطرنشان کرد: با توجه به خشکسالی اولویت اصلی تامین و ذخیره سازی آب شرب مردم است که باید در پشت سد‌ها مهار شود.

وی عنوان کرد: در بازدیدی که چند وقت پیش از بالادست رودخانه و کانال‌های امیدیه کردم از نزدیک شاهد بودم که با این وضعیت آبی نصیب مردم هندیجان که در پایین دست قرار دارند نخواهد شد.

این مسؤول تصریح کرد: با توجه به اینکه در بالادست برای رفع مشکل تامین آب شهرهای پایین دست در حال احداث سد در منطقه چم شیر هستند و با اتمام این سد مشکلات مردم هندیجان تا حدود زیادی رفع خواهد شد.

استاندار خوزستان افزود: تا زمانی که این سد مورد بهره‌برداری قرار نگرفته باید ما تلاش کنیم تا با یک برنامه زمانبندی و نوبتی آب کشاورزی مردم هندیجان را حل کنیم.

وی تصریح کرد: در جلساتی که در این چند روز برگزار شده با حضور مدیران سازمان آب و برق استان و مقامات انتظامی، فرمانداران استان تصمیمات خوبی گرفته شده که نتیجه این کار را از روز‌های آینده مردم خواهند دید.

شریعتی تاکید کرد: اگر بی‌آبی است باید برای همه کشاورزان بالا دست و پایین دست باشد اگر هم آب وجود دارد باید به پایین دست هم برسد، در واقع باید در توزیع آب عدالت برقرار شود.

استاندار خوزستان در ادامه به مشکلات صیادان اشاره کرد و افزود: در همین جلسه از مدیرکل شیلات استان قول می‌گیریم که مشکل مجوز صید صیادان این شهرستان را حل کند.
وی در ادامه افزود: باید تلاش کنیم تا با همکاری اداره کل شیلات استان و منابع طبیعی طرح پرورش آبزیان در قفس در منطقه بحرکان راه‌اندازی شود.

وی تصریح کرد: منطقه بحرکان برای اجرای طرح‌های گردشگری از ظرفیت‌های بسیار بالای برخوردار است که با پیگیری‌های معاونت عمرانی در آینده نزدیک به بزرگ‌ترین منطقه گردشگری تبدیل خواهد شد.

شریعتی در ادامه با توجه به مشکل گمرک هندیجان و تقاضای مردم افزود: شهرستان هندیجان دراین چندسال با فعالیت گمرک رونق بسیار خوبی پیدا کرده به طوری که از بیشتر نقاط کشور برای خرید به این منطقه سفر می‌کنند.

وی تاکید کرد: باید مشکلات گمرک و صاحبان شناورهای تجاری یا در مرکز استان و یا از طریق رایزنی با مسؤولان گمرک کشور پیگیری و حل شود.

شریعتی در ادامه به مشکلات بخش درمان و بیمارستان هندیجان اشاره کرد و افزود: اعتباراتی برای حل مشکلات موجود بیمارستان شهدا شهرستان در نظر گرفته‌ایم که با همکاری و مساعدت مسؤولان بهداشت و درمان استان و پیگیری مسؤولان هندیجان بخش دیالیز بیمارستان راه اندازی خواهد شد.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :