کدخبر : 16872 |

بالاترین مسئولیت ها بعد از انقلاب به مرحوم هاشمی واگذار شد/ ماموران ساواک هم از دست این انسان سیّاس و هوشمند خسته شده بودند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از «دیارباران»، حجت الاسلام جمال یاری ظهر امروز در مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی در مصلی رشت با بیان اینکه شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی تحریف پذیر نیست، اظهار کرد: آن مرحوم از هیچ چیز کم برای انقلاب کم نگذاشت و لحظه ای درنگ نکرد.

وی با بیان اینکه مرحوم هاشمی در ۲۴سالگی به زندان رفت، گفت: بعد از بیرون آمدن لحظه ای درنگ نمی کند و ماموران ساواک نیز از دست این انسان سیّاس و هوشمند خسته شده بودند.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی گیلان ادامه داد: به مدت ۲سال در دهه پنجاه در فضای مبارزاتی دچار محدودیت بود و ۲سال نیز به خارج از کشور سفر کرده و با پیروان امام در خارج ار کشور بود.

یاری با بیان اینکه بعد از انقلاب مسئولیت ها بین خاندان انقلاب تقسیم شد، گفت: سنگین ترین و بالاترین مسئولیت به مرحوم هاشمی واگذار شد اما یک بار هم اعتراض نکرد.

وی با اشاره به ترور شخصیت ها در اوایل انقلاب، گفت: دشمن درست تشخیص داده بود زیرا از لحاظ علمی شهید مطهری، از لحاظ نظامی شهید قرنی و از نظر سیاسی هاشمی را نشانه گرفت.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه هاشمی با ولایت فقیه پیوند ناگسستنی دارد، ادامه داد: اکنون هاشمی که تکیه گاه امام و رهبر بود و این انسان بزرگ را از دست دادیم کسی که رهبر در ارتحالش گفتند تکیه گاه ما بود.

یاری با بیان اینکه تاریخ هاشمی را فراموش نخواهد کرد، افزود: دریغ از این همه فضایلی که در رسانه ملی هر کس از وی صحبت می کند کم می اورد که از کدام بخش زندگی او بگوید.

وی با بیان اینکه این ها انسان های کوچک و عافیت طلبی نبودند، بیان کرد: مقام معظم رهبری در خاطرات خود نوشته است؛ در اوایل انقلاب هاشمی از اموال خود به نظام کمک می کرد و چیزی برای خود نیندوخت.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی گیلان با انتقاد از اینکه چرا صحبت های یک انسان خدوم و مطیع رهبری در تلوزیون پخش نشد، گفت: این در حالی است که هاشمی در این برهه تاریخ ما موهبت الهی و باعث انسجام و وحدت بود.

یاری با بیان اینکه هاشمی با خدا معامله کرده بود و عزت واقعی داشت، گفت: این مرحوم می گفت عشق من مقام معظم رهبری است.

مربوطه به : آخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :