کدخبر : 16857 |

اجرای برنامه‌های دهه فجر در لرستان با رویکرد «اقتصاد مقاومتی» و «فرهنگ فاطمی»


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، آیت‌الله سید احمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در جلسه مسئولان کمیته تخصصی ستاد دهه فجر لرستان که امروز پنج‌شنبه، ۲۳ دی‌ماه در خرم‌آباد برگزاری شد، ضمن تسلیت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عالمی مجاهد، یار دیرین امام(ره)، رهبری، انقلاب و نظام بود که نقش اساسی در تداوم انقلاب اسلامی، همراهی و هم‌فکری با رهبر فرزانه و حکیم انقلاب داشت و حرکت خود را بر محور ولایت فقیه و رهبری قرار داد.
 وی به جهانی شدن عظمت انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود:  چند مؤلفه سبب شده است تا انقلاب اسلامی ایران امروز در دنیا عظمت پیدا کند.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان اولین بُعد عظمت انقلاب اسلامی را تفکر اسلامی و دینی دانست و عنوان کرد: در دنیا تفکرهای متعددی مانند تفکر مارکسیستی، سوسیالیستی، سرمایه‌داری داشتیم اما با آمدن انقلاب اسلامی خط بطلانی بر تمام تفکرات غربی، شرقی، مارکسیستی، سوسیالیستی و کاپیتالیستی کشیده شد.
 وی بیان کرد: تفکر اسلامی عظمت انقلاب اسلامی است و ما باید مؤلفه‌های انقلاب اسلامی را برجسته‌تر کنیم و به آنها اهتمام بورزیم چراکه سرانجام دنیا با تفکر اسلامی اداره می‌شود.
آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که تفکری برتر از تفکر اسلامی در دنیا وجود ندارد، تصریح کرد: عظمت انقلاب اسلامی ما به اصل ولایت فقیه است یعنی قدرت، پیشرفت، سربلندی و بزرگی ما در ولی‌فقیه است.
وی گفت: این‌که ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که در رأس آن یک شخصیت برجسته الهی، با تقوا، مجتهد، دوراندیش، تیزبین، عمیق، با بصیرت، دشمن‌شناس و مردم‌شناس است یک عظمت است و ما نباید این عظمت را فراموش کنیم.
 نماینده ولی‌فقیه استان لرستان اظهارکرد: فراز و نشیب‌های متعددی در انقلاب اسلامی به‌وجود آمده است اما چون اصل ولایت فقیه وجود دارد همه این فراز و نشیب‌ها حل می‌شود و مردم در آرامش  و اطمینان هستند.
 وی با تأکید بر این‌که عظمت انقلاب اسلامی به اصل ولایت فقیه است، افزود: عظمت انقلاب اسلامی غلبه بر تمام قدرت‌های مادی دنیا و به عجز درآوردن قدرت‌های استکباری است که ما نباید این مسائل را دست کم بگیریم.
آیت‌الله میرعمادی به قدرت و عظمت ایران اسلامی اشاره و عنوان کرد: امروز دنیا مانده که ترامپ رئیس‌جمهور جدید آمریکا می‌خواهد با ایران چه کند که این عظمت انقلاب اسلامی را می‌رساند.
وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران تبدیل به یک قدرت الهی برتر شده است و دیگران در برابر این انقلاب احساس ضعف و حقارت می‌کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان یکی دیگر از عظمت‌های انقلاب اسلامی را وجود مردمی با بصیرت دانست و  گفت: مردم ایران قدرشناس، آگاه و حاضر در صحنه هستند که این چیز کمی نیست و نمونه این بصیرت و آگاهی را اخیراً در تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی مشاهده کردیم و حضور پُرشور مردم در این مراسم محور وحدت، تقویت نظام و انقلاب اسلامی شد.
وی تصریح کرد: پس از درگذشت مرحوم آیت‌الله هاشمی سرویس‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس کمتر از ۲۴ ساعت تمام نفوذی‌های خود را بسیج کردند تا در داخل کشور  بتوانند کاری انجام دهند اما این عظمت انقلاب اسلامی قوی‌ترین سرویس‌های جاسوسی دنیا را ناکام گذاشت و یک جاسوس نیز در اصفهان دستگیر شد.
آیت‌الله میرعمادی اضافه کرد: به محض انتشار خبر فوت آیت‌الله هاشمی، سرویس‌های آمریکا، اسرائیل، فرانسه و انگلیس همه دست به کار شدند تا در کشور اغتشاش به وجود بیاورند اما دیدند که مجال پیدا نمی‌کنند که این امر به‌واسطه حضور آگاه، با بصیرت و هوشیار مردم بود که مشتی بر دهان استکبار و بیگانگان زدند.
وی با تأکید بر این‌که امسال در ایام الله ۲۲ بهمن باید عظمت انقلاب اسلامی بازگو شود، افزود: عظمت انقلاب اسلامی در ایستادگی و مقاومت ایران است و به دلیل همین مقاومت است که عظمت پیدا کرده‌ایم.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: مردم ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس، دوران تحریم و در همه جهات مختلف ایستادگی کرده‌اند و امروز نیز مقاومت و ایستادگی می‌کنند.
 
 وی بیان کرد: امروز انقلاب اسلامی ایران مانند خورشید در دنیا می‌درخشد و شعاع انقلاب اسلامی چشم مستکبران، خناسان، کافران و منافقان را کور و چشم دوستان انقلاب اسلامی را بیدار کرده است.
آیت‌الله میرعمادی مسئولیت، مسئولان کمیته دهه فجر را یک مسئولیت بزرگ دانست و تصریح کرد: امروز باید عظمت انقلاب اسلامی به نسل جوان نشان داده شود چراکه انتقال تجربیات، ایثارگری و فداکاری‌ها به نسل جوان یک امر ضروری و لازم است.
نماینده ولی‌فقیه استان لرستان اظهارداشت: برنامه‌های دهه فجر با رویکرد اقتصاد مقاومتی و فرهنگ فاطمی باشد چرا که امسال دهه فجر بین دو دهه فاطمیه است و امسال نیز به نام سال اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری شده است.
وی افزود: از آنجا که امروز ابزار اطلاع‌رسانی و تبلیغات متفاوت شده است، فضای مجازی فرصت مناسبی برای انتشار پیام و ارائه دستاوردهای انقلاب اسلامی است که باید از این فرصت نیز استفاده شود.
آیت الله میرعمادی با تأکید بر این‌که جشن‌های انقلاب باید مردمی باشد، عنوان کرد: کمیته‌هایی که ارتباط مستقیمی با مردم دارند به‌عنوان کمیته اصلی و کمیته‌های دیگر به‌عنوان کمیته‌های معین در این ایام برنامه‌های خود را با محوریت مردم برگزار کنند.
وی به نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: مردم در پیروزی انقلاب نقش داشتند و تأثیرگذار بودند امروز نیز باید نقش مردم در برنامه‌های دهه فجر دیده شود.

مربوطه به : آخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :