کدخبر : 16720 |

یک وقف در زمنیه قرآنی در کرمانشاه / لزوم ترویج وقف‌های قرآنی در استان


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کرمانشاه، سهم کرمانشاه از وقف‌های قرآنی تنها یک مورد در حوزه توسعه و ترویج قرآن است که در این خصوص می‌طلبد تا تلاشی بیشتر برای ترویج فرهنگ وقف در استانی که بالاترین آمار را در بین استان‌های کشور در زمینه ثبت موقوفات را دارد انجام گیرد.
دراین خصوص باید بدانیم که مبنای کار فرهنگی و آنچه که شالوده این کار در مباحث فرهنگی است، فرهنگ قرآنی و منابعی است که به‌عنوان پایه‌ریز تمام مباحث در اختیار ما قرار می‌دهد.
سرمایه‌گذاری در این حوزه حال کسی که بر روی این مباحث کار می‌کند و نشر می‌دهد و چه در این حوزه سرمایه‌گذاری می‌کند بازخوردی معنوی در جامعه دارد.
درحیطه وقف قرآنی در استان کرمانشاه متأسفانه کمتر تلاش شده و این امر موجب می‌شود تا در حوزه قرآن از فیوضات آن کمتر بهره برده و نتوانیم به‌درستی از دریای بیکران قرآن بهره‌مند شویم.
همچنین باید بدانیم که تلاش همگانی برای توسعه و ترویج فرهنگ قرآن خاصه موضوع مطرح شده دارای امتیازات دنیایی و اخروی بسیاری است.
امروز باید برنامه‌ریزی مدونی برای وقف‌های جدید انجام شود و باید درصد بیشتری از وقفیات جدید بانیت برنامه‌های قرآنی و کلاس‌های قرآنی باشند تا به‌عنوان یک کار ماندگار به‌ثبت برسد.
یادآور می‎‌شود، مردم استان کرمانشاه درخصوص قرآن و اهل بیت(ع) اقدامات زیادی داشته‌اند اما در زمینه موقوفات قرآنی در استان اقدامات کمتری صورت گرفته و این نشانگر این است که جامعه و مسئولین در این خصوص نتوانسته‌اند به مردم جهت دهند که در این مسیر اوقاف وظیفه بیشتری دارد، باتوجه به اینکه در چندسال اخیر اداره اوقاف به‌گونه‌ای عمل کرده است که مردم به وقف بیشتر روی آورده‌اند.
همچنین وقف‌های قرآنی امروز باید بیشتر ترویج شوند زیرا قرآن مایه رحمت است و در این مقوله باید سرمایه‌گذاری شود و می‌طلبد از جانب افراد ذی‌نفوذ تبلیغ شود تاخیرین منشأ اثر باشند که این باب، باب مبارک، خوب، جامع و کاملی است.

مربوطه به : اخبار وقف

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :