کدخبر : 16725 |

گفتمان آیت الله هاشمی رفسنجانی رفاه و توسعه از مسیر اعتدال است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام محمد علی زم در مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی که در جزیره قشم برگزار شد، از هاشمی رفسنجانی به عنوان آیت خدا و ناجی ایران نام برد و بیان داشت: به لطف خدا، ایران بعد از هاشمی حتما یک ایران بیدارتر و هوشیارتر از دوران حیات آن بزرگمرد خواهد بود.

حجت الاسلام زم گفت: امروز کسانی که تا قبل از وفات هاشمی او را بی نام، بی یار و بی نشان می خواندند در نبودش با غم و غصه از فضل، دانش، پاکی و قدرت بی مثال او در اداره کشور سخن می گویند.

وی، از سعه صدر و بردباری های هاشمی رفسنجانی در برابر ناملایمت به عنوان یکی از ویژگی های منحصر به فرد وی یاد کرد و گفت: اصلی ترین دستاورد انسان عاقبت به خیری است که در پرتو یک راه طولانی و کیفی و توکل به خدا کسب می شود و هاشمی از این نعمت برخوردار شد.

به گفته زم، کسانی که تا دیروز مال و منال و دارایی هاشمی را زیر سوال می بردند امروز همه از فضل و کرم و هزینه کردن سرمایه هاشمی برای پیروزی انقلاب سخن می گویند و این گواه از سلامت این بنده صالح خدا دارد که به  لطف حضرت دوست در کمترین زمان ممکن برای بدخواهانش روشن شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور گفت: همانگونه که امیر کبیر با پایه گذاری دارالفنون در کشور به فکر ارتقای سطح علمی کشور بود، هاشمی رفسنجانی هم با ایجاد یکی از مهمترین مراکز علمی تلاش وسیعی برای بالا بردن سطح علمی جوانان و نوجوانان رقم زد.

وی ادامه داد: سطح سرانه مطالعه کشور ما به ۱۳ دقیقه رسیده که بسیار خطرناک است و همه باید تلاش کنیم ایران را از این خطر دور کنیم.

به گفته حجت الاسلام زم، گفتمان هاشمی رفاه و توسعه از مسیر اعتدال است و هیچ منافاتی با نگاه اسلام عزیز ندارد.

زم افزود: هاشمی تلاش کرد از طریق مذاکره با دنیایی که علیه کشورمان موضع سرسختانه ای گرفته بود؛ مسیر را با گفتمان اعتدالی به سمت موفقیت در مسئله برجام تغییر دهد.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :